κιτ προεκτασης μανιταριων yamaha !

Προστασία, αξεσουαρ, οπτικές βελτιώσεις και φανοποιία
Άβαταρ μέλους
ilias
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4457
Εγγραφή: Παρ 29 Αύγ 2008, 22:46
Model: FZ1
Τοποθεσία: zimbabwe
Επικοινωνία:

κιτ προεκτασης μανιταριων yamaha !

Δημοσίευση από ilias »

η αλλιως roller protector extender kit ,μη σας μπερδευει που γραφει για Fz1 κανει σε ολα τα fazer που εχουν μανιταρια yamaha κ τα βγαζει αρκετα ποιο εξω..βολευει ειδικα στα fz1 που εχουν fairing εδω ειναι κ ο κωδικος που τα ζητατε κ οδηγιες
Εικόνα

Uploaded with ImageShack.us
κ μια φωτο live να εχετε εικονα

Εικόνα
κοστος περιπου 30ε :wink:
Courage is not lack of fear ..but the ability to act while facing fear!



Εικόνα

antonis_FR
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Παρ 18 Απρ 2008, 13:35
Model: -
Τοποθεσία: Kallithea-Athens
Επικοινωνία:

Re: κιτ προεκτασης μανιταριων yamaha !

Δημοσίευση από antonis_FR »

με εσωσες !!! :mrgreen: +:Applause=+:=D>
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ilias
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4457
Εγγραφή: Παρ 29 Αύγ 2008, 22:46
Model: FZ1
Τοποθεσία: zimbabwe
Επικοινωνία:

Re: κιτ προεκτασης μανιταριων yamaha !

Δημοσίευση από ilias »

αντωνη εγω οταν το πηρα τα μανιταρια ηταν στη κυριολεξια μεσα στο φαιρνιγκ ηταν το πρωτο που ζητησα αν υπαρχει κ το εβαλα αμεσως :wink: :wink:
Courage is not lack of fear ..but the ability to act while facing fear!



Εικόνα

Theod
Δημοσιεύσεις: 3524
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 19:05
Model: -
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Re: κιτ προεκτασης μανιταριων yamaha !

Δημοσίευση από Theod »

Αν έχεις ολοκληρο φαίρινγκ είναι η μόνη λύση. Αν όχι, μην τολμήσετε να τα βάλετε με προεκτάσεις... :/abwave::)

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: κιτ προεκτασης μανιταριων yamaha !

Δημοσίευση από koulis »

+οσα....
κ εγω ετσι τα ειχα βαλει περσι πριν το ατυχημα....μετα το ατυχημα κ καθως ημουν στη yamaha εδω λαμια μου ειπε οτι αν ΔΕΝ ειχα βαλει αυτες τις προεκτασεις θα ειχα σωσει πλαισιο(ενα μικρο γδαρσιμο 3 εκατοστων)
κ πολυ πιθανον κ τα υπολοιπα(ψυγειο,βεντιλατερ,μουτρο)
οποτε μην τα βαλετε αν δεν εχετε ολοσωμο πλαϊνο fairing :/abwave::)
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

antonis_FR
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Παρ 18 Απρ 2008, 13:35
Model: -
Τοποθεσία: Kallithea-Athens
Επικοινωνία:

Re: κιτ προεκτασης μανιταριων yamaha !

Δημοσίευση από antonis_FR »

θα τα ειχες σωσει?
Δλδ με τις προεκτασεις γρατζουνησες πλαισιο κ τα υπολοιπα, ενω αν δεν τις ειχες δε θα ειχες γρατζουνιες? +:Think=+::-k
(Για το πλαισιο εχω μαρκαδορο με τον κωδικο του μαυρου, αν ποτε συναντηθουμε θυμησε το μου.. :wink: )
Καλα εγω λογω φερινγκ εχω φυγει με τα οσα αυριο για γιαμαχα!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ghost
Δημοσιεύσεις: 730
Εγγραφή: Τετ 11 Φεβ 2009, 16:35
Επικοινωνία:

Re: κιτ προεκτασης μανιταριων yamaha !

Δημοσίευση από ghost »

αντωνη ξερεις που μπορω να αγορασω τετοιο μαρκαδορο,ειναι χρησιμος +:Think=+::-k
«ΑΠΟΣΚΟΤΗΣΟΝ ΜΟΥ»,«φύγε από μπροστά μου, να μη μου κρύβεις τον ήλιο» ή «μη μου στερείς αυτό που δεν μπορείς να μου δώσεις».

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: κιτ προεκτασης μανιταριων yamaha !

Δημοσίευση από koulis »

antonis_FR έγραψε:θα τα ειχες σωσει?
Δλδ με τις προεκτασεις γρατζουνησες πλαισιο κ τα υπολοιπα, ενω αν δεν τις ειχες δε θα ειχες γρατζουνιες? +:Think=+::-k
(Για το πλαισιο εχω μαρκαδορο με τον κωδικο του μαυρου, αν ποτε συναντηθουμε θυμησε το μου.. :wink: )
Καλα εγω λογω φερινγκ εχω φυγει με τα οσα αυριο για γιαμαχα!
1.ναι,ακριβως...λογω της μεγαλυτερης βιδας που πρεπει να βαλεις λογω του xtra μαυρου δακτυλιου σε ενδεχομενη πτωση φευγει οοοοολο το συστημα προστασιας κ εννοω τα 2 μαυρα προστατευτικα...μενει μονο η μεταλλικη βαση....σωζει βεβαια την πρωτη δυναμη που θα φαει αλλα μετα φευγουν κ τα 2....ενω σε περιπτωση που εχεις μονο το ενα κομματι κ οχι το κομματι προεκτασης μενει πανω στη βαση κ απλα τριβεται...βεβαια ειναι κ αναλογη την πτωση....
2.θα το θυμαμαι αυτο με το μαρκαδορο :wink:
3.μην φυγεις με τα οσα....θα κουφανεις τους γειτονες ρε φιλε :lol:
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
gkaravid
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Τρί 28 Απρ 2009, 15:22
Model: -
Επικοινωνία:

Re: κιτ προεκτασης μανιταριων yamaha !

Δημοσίευση από gkaravid »

Πω πω, και αναρωτιόμουν τόσο καιρό πως γίνεται!
Πολλά ευχαριστώ φίλε μου!
Γιώργος

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: κιτ προεκτασης μανιταριων yamaha !

Δημοσίευση από koulis »

:arrow: gkaravid,
τι εννοεις?
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
ilias
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4457
Εγγραφή: Παρ 29 Αύγ 2008, 22:46
Model: FZ1
Τοποθεσία: zimbabwe
Επικοινωνία:

Re: κιτ προεκτασης μανιταριων yamaha !

Δημοσίευση από ilias »

σε αυτο που λεει ο κουλης ειναι σωστος μεσα στο κιτ εκτος απ τη μεγαλυτερη βιδα κ τον εξτρα μαυρο κυλινδρο υπαρχει κ ενας σιδερενιος αν δειτε πανω στο σχημα που περναει μεσα η βιδα κ πιανει επανω στη βαση του μανιταριου ,,,,,
τωρα τι θα συμβει σε ενδεχωμενη πτωση ,,ας μη το σκεφτομαστε ,,,,,γιατι ξανα οπως ειπε ο mr στυλιδας παιζουν πολλα..
απλα πιστευω ειδικα για τους κατοχους fairing ειναι οτι πρεπει κ ελπιζω να μη τα δοκιμασει κανεις με πτωση :wink: :wink: :wink: :wink:
Courage is not lack of fear ..but the ability to act while facing fear!



Εικόνα

antonis_FR
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Παρ 18 Απρ 2008, 13:35
Model: -
Τοποθεσία: Kallithea-Athens
Επικοινωνία:

Re: κιτ προεκτασης μανιταριων yamaha !

Δημοσίευση από antonis_FR »

Σε πιάνω Κούλη!
Ηλία ο μαρκαδορος είναι της Colorite και τον είχα βρει στο ιμπει από έναν αμερικανό. Θα σου στείλω το λινκ να δεις.
Είχα φέρει μαζί κ μαρκαδορο για το μπορντω αλλά είναι μανίκι να πετύχεις την απόχρωση καθώς δεν είναι σκέτο χρώμα, έχει και μαρκαδορο με τη βάση του χρώματος.
Εικόνα

Theod
Δημοσιεύσεις: 3524
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 19:05
Model: -
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Re: κιτ προεκτασης μανιταριων yamaha !

Δημοσίευση από Theod »

Αν δεν κάνω λάθος η ίδια η Γιαμάχα δίνει σαν ανταλλακτικό μαρκαδόρο με κωδικό αντίστοιχο του κωδικού χρώματος του μοντέλου... Ψάξτε το λίγο...Πάντως φθηνός δεν είναι - για καμιά 30άρα θυμάμαι...

Άβαταρ μέλους
ghost
Δημοσιεύσεις: 730
Εγγραφή: Τετ 11 Φεβ 2009, 16:35
Επικοινωνία:

Re: κιτ προεκτασης μανιταριων yamaha !

Δημοσίευση από ghost »

δε νομιζω οτι η yamaha δινει τετοιο μαρκαδορο,οπως θα επρεπε να γνωριζετε οτι εκτος απο το κιτ σε περιπτωση πτωσης εαν οι βασεις στα μανηταρια ειναι ενταξει παραγγελνετε μονο το τεφλον(σε περιπτωση που δε το ξερετε). :/abwave::)
«ΑΠΟΣΚΟΤΗΣΟΝ ΜΟΥ»,«φύγε από μπροστά μου, να μη μου κρύβεις τον ήλιο» ή «μη μου στερείς αυτό που δεν μπορείς να μου δώσεις».

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: κιτ προεκτασης μανιταριων yamaha !

Δημοσίευση από koulis »

ναι αλλα δεν μας τα ειπες αυτα φιλαρακι οταν ειχαμε το ατυχημα :) κ διναμε τσαμπα τα 130αρια€ στη μοτοδυναμικη :evil: αλλη φορα να εισαι πιο ενημερωτικος :lol: :/abwave::)
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περιφερειακά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης