Ohlins για Fazer 600 στην Αθηνα

Αποριες που αφορούν τις αναρτήσεις.
fazer21
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν 2011, 15:49
Επικοινωνία:

Ohlins για Fazer 600 στην Αθηνα

Δημοσίευση από fazer21 »

Παιδια καλησπερα θελω να αλλαξω το μπροστινο με Ohlins εαν ξερει κανεις ας δωσει καμια πληροφορια.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Άβαταρ μέλους
Soryats
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Κυρ 27 Σεπ 2009, 14:30
Model: -
Τοποθεσία: ΝΕΑ ΑΓΧΙΑΛΟΣ
Επικοινωνία:

Re: Ohlins για Fazer 600 στην Αθηνα

Δημοσίευση από Soryats »

Εγώ έχω βάλει. Έχει πιο σκληρή αίσθηση και νομίζω είναι καλύτερα από της μαμάς τα ελατήρια. Τα έβαλα εδώ : http://www.paddock.gr/ Τα παιδιά μου κάνανε πολύ καλή δουλειά. Μπες στο site έχει και τηλ. επικοινωνίας, θα σου πούνε ότι θες. Νομίζω πως ο συγκεκριμένος είναι και ο αντιπρόσωπος της ohlins.

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Ohlins για Fazer 600 στην Αθηνα

Δημοσίευση από jskf16 »

Εκει που πηγες....γενικοτερα λεγεται οτι ειναι απο τα καλα εξουσιοδοτημενα συνεργεια της yamaha!! :/abwave::)

Άβαταρ μέλους
ghost
Δημοσιεύσεις: 730
Εγγραφή: Τετ 11 Φεβ 2009, 16:35
Επικοινωνία:

Re: Ohlins για Fazer 600 στην Αθηνα

Δημοσίευση από ghost »

μπορω να παρω τον χρηστο και να του μιλησω αν θες,ειμαστε χρονια φιλοι και ο σταυρος εμεινε ευχαριστημενος.
κανει καλη δουλεια :mrgreen: :mrgreen:
«ΑΠΟΣΚΟΤΗΣΟΝ ΜΟΥ»,«φύγε από μπροστά μου, να μη μου κρύβεις τον ήλιο» ή «μη μου στερείς αυτό που δεν μπορείς να μου δώσεις».

Άβαταρ μέλους
socrates fz6s2
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 799
Εγγραφή: Τετ 23 Ιούλ 2008, 02:42
Model: -
Τοποθεσία: Δάσος Χαϊδαρίου
Επικοινωνία:

Re: Ohlins για Fazer 600 στην Αθηνα

Δημοσίευση από socrates fz6s2 »

Συμφωνώ απολύτως κι εγώ εκεί πηγαίνω καθώς (1)είναι διπλα στο σπίτι μου κι (2) ο Χρήστος "το ΄χει" που λέμε! :wink:
Η αξία ενός ανθρώπου φαίνεται: όχι από τον τρόπο που φέρεται σε αυτούς που έχουν κάτι να του προσφέρουν .. αλλά, από τον τρόπο που αντιμετωπίζει αυτούς από τους οποίους δεν έχει τίποτα να περιμένει ..!!..

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Ohlins για Fazer 600 στην Αθηνα

Δημοσίευση από koulis »

ναι οντως ο γκουζι θεωρειται απο τους κορυφαιους yamaha μαστορες μαζι με τσεσμελη,"γιαβακια"
καποιον απο τους γκουζι,τσεσμελη θα επισκεφθω στο επομενο service που θα κατεβω αθηνα....
το θεμα ειναι οτι στην ιστοσελιδα του γκουζι paddock.gr τερμα κατω αριστερα εκει που λεει για τιμες service tdm&fjr
διαβαστε λιγο.....γραφει κατι για 300€ & 700€ στα 10.000 κ 20.000 αντιστοιχα ή κανω λαθος? +:Think=+::-k :shock:
γραφει για αλλαγη φιλτρο αερα στα 10.000,αλλαγη μπουζι στα 10.000......επισης χρεωση 4l λαδι ενω παιρνει 3?3.2?
αυτα δεν μου πολυαρεσουν ειναι η αληθεια...

http://www.paddock.gr/maintenance/tdm-900/
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
ALIEN-3-
Δημοσιεύσεις: 691
Εγγραφή: Σάβ 21 Αύγ 2010, 03:01
Model: FZ6 S2
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ
Επικοινωνία:

Re: Ohlins για Fazer 600 στην Αθηνα

Δημοσίευση από ALIEN-3- »

Και εγώ θέλω να βάλω .Πόσο σου τα πέρασε?
Ευχαριστώ τον θεό και την γυναίκα μου για τα δύο αγγελούδια που μου χάρισαν!

Ασφαλή και άπειρα χιλιόμετρα σε όλους μας !

Άβαταρ μέλους
emperor
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Κυρ 05 Δεκ 2010, 20:12
Επικοινωνία:

Re: Ohlins για Fazer 600 στην Αθηνα

Δημοσίευση από emperor »

ναι μια τιμουλα θα βοηθησει...πλησιαζω και εγω στην αλλαγη λαδιων στις μπουκαλες...

Άβαταρ μέλους
Soryats
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Κυρ 27 Σεπ 2009, 14:30
Model: -
Τοποθεσία: ΝΕΑ ΑΓΧΙΑΛΟΣ
Επικοινωνία:

Re: Ohlins για Fazer 600 στην Αθηνα

Δημοσίευση από Soryats »

Είχα πάει στο service των 20000 οπότε θα μου άνοιγε τις μπουκάλες για να αλλάξει λάδια, έτσι κι αλλιώς. Απ' ότι βλέπω στην απόδειξη, μου έχει χρεώσει Λάδια εμπρόσθιου συστήματος: 20,33 ευρώ + Τσιμούχες 2χ 12,20 = 24,40. Σύνολο 44,73 λάδια-τσιμούχες.
Εργασία δεν βλέπω να μου πήρε (extra) γιατί όπως είπα ήταν το service των 20000 όπου οι μπουκάλες θα ανοίγονταν έτσι κι αλλιώς για αλλαγή λαδιού. Οπότε η τιμή ήταν στις γενικές εργασίες.
Λάδια μου έβαλε ότι προβλέπει η yamaha. Δεν έβαλα άλλης ρευστότητας !!

(Επίσης μου είχε βγάλει σκουριά στο σημείο που έχει ένα σιδερένιο κομμάτι και κρατάει τις μπουκάλες και μου το έτριψε και το πέρασε σπρέι +:Applause=+:=D> )

Άβαταρ μέλους
ALIEN-3-
Δημοσιεύσεις: 691
Εγγραφή: Σάβ 21 Αύγ 2010, 03:01
Model: FZ6 S2
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ
Επικοινωνία:

Re: Ohlins για Fazer 600 στην Αθηνα

Δημοσίευση από ALIEN-3- »

Τα ελατήρια πόσο σου τα χρέωσε ?
εντιτ. Μήπως άλλαξες μόνο τα λάδια για αυτό και δεν άλλαξες την ρευστότητα ? Γιατί λογικά αν άλλαζες και τα ελατήρια θα χρειαζόσουν άλλη ρευστότητα λαδιού.....

Εμένα ο γνωστός στον Πειραιά μου είχε πει 60 ευρώ χρειάζεται για να ανοίξει κλείσει μπουκάλες και συνολικά 170 με τα ελατήρια ,λάδια,τσιμούχες :/abwave::)
Ευχαριστώ τον θεό και την γυναίκα μου για τα δύο αγγελούδια που μου χάρισαν!

Ασφαλή και άπειρα χιλιόμετρα σε όλους μας !

Άβαταρ μέλους
emperor
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Κυρ 05 Δεκ 2010, 20:12
Επικοινωνία:

Re: Ohlins για Fazer 600 στην Αθηνα

Δημοσίευση από emperor »

ναι και εγω για στα ελατηρια αναφερομουν.και 2 επιπλεον ερωτησεις....τα ελατηρια συνοδευονται και με λαδια κατα την αγορα τους? και2 λιγο out off topic ohlins ή wp?

Άβαταρ μέλους
Soryats
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Κυρ 27 Σεπ 2009, 14:30
Model: -
Τοποθεσία: ΝΕΑ ΑΓΧΙΑΛΟΣ
Επικοινωνία:

Re: Ohlins για Fazer 600 στην Αθηνα

Δημοσίευση από Soryats »

Ναι, παιδιά συγνώμη. Εγώ το θεώρησα δεδομένο. Τα ελατήρια τα είχα πάρει από ένα άλλο παλικάρι μεταχειρισμένα (50 ευρώ). Ο Χρήστος εκεί νομίζω τα είχε 110 ή 120 δεν θυμάμαι. Σίγουρα όμως θα έχουν αλλάξει οι τιμές. Μπορείτε να τον πάρετε τηλ. είναι πολύ εξυπηρετικός άνθρωπος !!. Πάντως βολεύει να γίνει η αλλαγή των ελατηρίων σε κάποιο σέρβις που θα τις ανοίξει ούτως ή άλλως, για αντικατάσταση λαδιών στις μπουκάλες. Γλυτώνεις κάποια λίγα χρήματα. Όσο για την ρευστότητα του λαδιού, μου εξήγησε ο Χρήστος για ποιο λόγο έβαλε ακριβώς την ίδια. Τον εμπιστεύτηκα γιατί πιστεύω ότι είναι γνώστης. Ρωτήστε τον ότι θέλετε, είναι πολύ συνεργάσιμος

Νομίζω τα ελατήρια τα αγοράζεις και σκέτα +:Think=+::-k

Άβαταρ μέλους
zaharakis
Δημοσιεύσεις: 1097
Εγγραφή: Πέμ 03 Φεβ 2005, 23:36
Model: -
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ
Επικοινωνία:

Re: Ohlins για Fazer 600 στην Αθηνα

Δημοσίευση από zaharakis »

τα ελατηρια τα αγοραζεις συνηθως με τα λαδια τους,απλα μπορεις να επιλεξεις εσυ την ρευστοτητα τους.

οσοι κανετε μια τετοια αλλαγη στα (κατα τα αλλα απαραδεκτα )καλαμια του fazer,προτιμηστε ΠΑΝΤΑ φουλ συνθετικα υγρα μπροστα κ αν εχετε αλλαξει κ πισω αμορτισερ,βαλτε υγρα Sae 15 - 20!
εγω εχω Sae 20 full synthetic χρονια τωρα,μιας κ θελω τα καλαμια μου να εχουν αργη επαναφορα,φερνοντας την (οσο ειναι δυνατο αυτο) περιπου στα ιδια με το πισω μερος του Fazer μου..
αυτο για να δειτε πραγματικη αλλαγη κ τα λεφτα σας να πιασουν τοπο πραγματικα..

η ιδανικη λυση ειναι ενα kit full revalving της matris (Σπηλιωτης στην θηβων) που ομως το κοστος του παει γυρω στα 500-550ε !
ετσι εχετε ενα πραγματικα,φουλ ρυθμιζομενο μπροστινο!!ειναι η απολυτη μετατροπη,αλλα οπως ολα τα καλα σε αυτην την ζωη...απαιτει κ το αναλογο χρημα :?
ολοι μας αγαπαμε αυτο που κανουμε....
ας κοιταμε να το κανουμε με ασφαλεια..
οχι αλλες απωλειες.
Δημητρης Χαλκιδα
http://www.youtube.com/my_videos?feature=mhum

Άβαταρ μέλους
ALIEN-3-
Δημοσιεύσεις: 691
Εγγραφή: Σάβ 21 Αύγ 2010, 03:01
Model: FZ6 S2
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ
Επικοινωνία:

Re: Ohlins για Fazer 600 στην Αθηνα

Δημοσίευση από ALIEN-3- »

Soryats έγραψε:Εγώ έχω βάλει. Έχει πιο σκληρή αίσθηση και νομίζω είναι καλύτερα από της μαμάς τα ελατήρια. Τα έβαλα εδώ : http://www.paddock.gr/ Τα παιδιά μου κάνανε πολύ καλή δουλειά. Μπες στο site έχει και τηλ. επικοινωνίας, θα σου πούνε ότι θες. Νομίζω πως ο συγκεκριμένος είναι και ο αντιπρόσωπος της ohlins.

Μολις πηγα και ρωτησα και μου ειπαν 240 ολα μαζι. Πολυ ακριβα!
Ευχαριστώ τον θεό και την γυναίκα μου για τα δύο αγγελούδια που μου χάρισαν!

Ασφαλή και άπειρα χιλιόμετρα σε όλους μας !

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Ohlins για Fazer 600 στην Αθηνα

Δημοσίευση από koulis »

πες μου οτι κανεις πλακα................240€ για αλλαγη ελατηριων/λαδιων στο μπροστινο?????????????

+:Brick wall=+:](*,) +:Brick wall=+:](*,)
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναρτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης