power commander

Οτι αφορα τα μηχανολογικά μέρη του κινητηρα.
Άβαταρ μέλους
manos_mas
Δημοσιεύσεις: 679
Εγγραφή: Δευ 02 Φεβ 2009, 21:24
Model: FZ6
Model year: 2007
Τοποθεσία: Βύρωνας
Επικοινωνία:

Re: power commander

Δημοσίευση από manos_mas »

και κατι ακομα... αν βαλεις PC , ειναι δουλεια της μισης με μιας ωρας η εγκατασταση του. Οποτε το βαρεθεις ή θελεις να το πουλησεις , το ξηλωνεις μεσα σε μιση ωρα και το μηχανακι ειναι οπως ηταν πριν . Και πουλας και το PC ξεχωριστα και παιρνεις καποια λεφτα πισω.
Αν εχεις απλα φιλτρο + εξατμιση μονο χωρις καμια επεμβαση στο μοτερ τοτε μπορεις να κατεβασεις και ετοιμους χαρτες απο το site και να το φορτωσεις κατευθειαν στο PC.
Ασε που αν γινει καμια πα πα ρια στον επαναπρογραμματισμο της μοναδα ECU και χαθει ο μαμα ο χαρτης , θα τρεχεις και δεν θα φτανεις.
ΑΝ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΙΣΩ ΣΟΥ ΝΑ ΣΦΥΡΙΖΕΙ ... ΜΗ ΦΟΒΗΘΕΙΣ... ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΜΟΥ ΠΟΥ ΣΕ ΣΥΓΥΡΙΖΕΙ.....

pilotos7
Δημοσιεύσεις: 315
Εγγραφή: Τρί 13 Αύγ 2013, 19:09
Model: FZ6 S2
Επικοινωνία:

Re: power commander

Δημοσίευση από pilotos7 »

Το προγραμμα θα το κανει ο Σασσαλος καποιοι ισως τον ξερουν.Ρυθμιζει πολλες μηχανες που τρεχουν στα dragster.Εχω δει Tiger που το ρυθμισε αυτος και η μηχανη κανει τουμπες.Οπως και ενα gsxr φιλου μου.Το προγραμμα το κανει πανω στο δυναμομετρο με wideband συνδεδεμενο για να βλεπει τα μιγματα.
Γενικα λιγο που μιλησαμε μου ειπε οτι ο εγκεφαλος εχει πολλους χαρτες μεσα και αν ασχοληθει μπορει να κανει πολλα πραγματα.Αυτος φερνει και pc αλλα μου ειπε οτι δεν χρειαζεται.
Το μονο που με απασχολει ειναι να μην χαθει το μαμα προγραμμα ή αν θελω να γυρναω το μαμα προγραμμα αλλα δεν νομιζω να γινεται αυτο.

Άβαταρ μέλους
manos_mas
Δημοσιεύσεις: 679
Εγγραφή: Δευ 02 Φεβ 2009, 21:24
Model: FZ6
Model year: 2007
Τοποθεσία: Βύρωνας
Επικοινωνία:

Re: power commander

Δημοσίευση από manos_mas »

http://www.powercommander.com/powercomm ... mander%20V

Το PC V Δινει και map switch οποτε μπορεις να παιζεις με διαφορετικους χαρτες....

Κοιτα και μεταχειρισμενο αν δεν το φοβασαι ... παιζουν αρκετα PC III
ΑΝ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΙΣΩ ΣΟΥ ΝΑ ΣΦΥΡΙΖΕΙ ... ΜΗ ΦΟΒΗΘΕΙΣ... ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΜΟΥ ΠΟΥ ΣΕ ΣΥΓΥΡΙΖΕΙ.....

pilotos7
Δημοσιεύσεις: 315
Εγγραφή: Τρί 13 Αύγ 2013, 19:09
Model: FZ6 S2
Επικοινωνία:

Re: power commander

Δημοσίευση από pilotos7 »

Ναι το εχω δει το pc v.Αλλα ειναι τα διπλασια λεφτα σε σχεση με προγραμματισμο του μαμα εγκεφαλου.
Τελικα μου ειπε οτι το μαμα προγραμμα μπορει να το περασει οποτε του το ζητησω αλλα θα χαθει το ας πουμε βελτιωτικο προγραμμα.Επισης μεσα απο τον μαμα εγκεφαλο μπορει να ρυθμισει τα παντα.

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: power commander

Δημοσίευση από koulis »

ας τα παρουμε ενα-ενα.....την μαμα ecu δεν εχω διαβασει να την ρυθμιζει καποιος περαν του ivan
http://ivansperformanceproducts.com/2006fz1.htm
http://www.fz1-forum.com/forum/gen-ii-m ... flash.html

αλλα κ ενα μελος του forum εχει ασχοληθει με το θεμα μιας κ ειναι μηχανικος-προγραμματιστης εγκεφαλων αυτοκινητου.....http://www.fazerclub.eu/forumx/viewtopi ... 77&t=20326

απο κει κ περα το θεμα για commander για μενα αξιζει τα λεφτα εφοσον το αγορασεις ο ιδιος απο αμερικη με 230€(για commander v μιλαμε φυσικα οπου εχει περισσοτερες ρυθμισεις απο το commander 3.....το 3 παιζει περιπου 15-20€ λιγοτερο)κ πας σε καποιο tuning μαγαζι με δυναμομετρο εγκεκριμενο κ συνδεδεμενο με την dynojet για καλυτερα αποτελεσματα.....πλεον οι τιμες εχουν κατεβει κ με 150€ εχεις ρυθμισμενο σωστα μηχανακι......
βεβαια υπαρχουν κατι τυποι σαν τον σ***η που νομιζουν οτι εχουν πιασει τον παπα απ'τα αρ*ιδια κ σου λενε "ξερεις,το commander εχει 400€ κ αλλα 300€ να στο ρυθμισω" αλλα φυσικα
τους δειχνεις το μεσαιο το καλο κ σηκωνεσαι κ φευγεις.....
απο κει κ περα εσυ αποφασιζεις......

:) :/abwave::)
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
JokeR
Δημοσιεύσεις: 247
Εγγραφή: Τετ 20 Μαρ 2013, 14:07
Model: FZ6
Τοποθεσία: Athens-Haidari
Επικοινωνία:

Re: power commander

Δημοσίευση από JokeR »

εχετε να προτεινετε κανα μαστορι να ξερει να προγραματιζει το pc3 σωστα με δυναμομετρο χωρις προγραμμα μεσα απο το επισημο site γτ δεν υπαρχουνε οι εξατμησεις μου??? απλα να εχει και νορμαλ χρεωσεις....

pilotos7
Δημοσιεύσεις: 315
Εγγραφή: Τρί 13 Αύγ 2013, 19:09
Model: FZ6 S2
Επικοινωνία:

Re: power commander

Δημοσίευση από pilotos7 »

Βαλε προγραμμα στον μαμα εγκεφαλο..

Solomon
Μέλος Δ.Σ.
Δημοσιεύσεις: 2226
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 00:52
Επικοινωνία:

Re: power commander

Δημοσίευση από Solomon »

Κώστα το power house είναι πολύ καλό με δυναμόμετρο και επιβεβαιώμενα καλή δουλειά... Αλλά ακριβός... Δε χάνεις τίποτα να ρωτήσεις όμως

pilotos7
Δημοσιεύσεις: 315
Εγγραφή: Τρί 13 Αύγ 2013, 19:09
Model: FZ6 S2
Επικοινωνία:

Re: power commander

Δημοσίευση από pilotos7 »

Προγραμμα στον Μουγκο ή στον Σασσαλο...Τσαμπα λεφτα το pc.

Άβαταρ μέλους
JokeR
Δημοσιεύσεις: 247
Εγγραφή: Τετ 20 Μαρ 2013, 14:07
Model: FZ6
Τοποθεσία: Athens-Haidari
Επικοινωνία:

Re: power commander

Δημοσίευση από JokeR »

πιλοτος... δε το πληρωσα το pc3 οποτε οτι ειναι τσαμπα ευσπροσδεκτο....

pilotos7
Δημοσιεύσεις: 315
Εγγραφή: Τρί 13 Αύγ 2013, 19:09
Model: FZ6 S2
Επικοινωνία:

Re: power commander

Δημοσίευση από pilotos7 »

Φυσικα και ειναι.Ρωτα τον πρωτο που σου ειπα ρυθμιζει και pc.Στον Πειραια ειναι.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητήρας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης