σωληνακια υψηλης fz1 08 abs

Ερωτήσεις και προβλήματα σχετικα με το σύστημα φρένων τακάκια-δίσκοι, σωληνάκια , σαζμαν , γραναζια-αλυσιδα
Απάντηση
babis

σωληνακια υψηλης fz1 08 abs

Δημοσίευση από babis »

παιδες καλησπερα.εχω μια απορια και οποιος ξερει ας απαντησει.εδω και τοσα χρονια η τεχνολογια εχει προχωρησει σε ολα τα επιπεδα βγηκαν μηχανακια με abs,traction control,αντισπιν,κ.τ.λ αλλα δε βρεθηκε μια εταιρια να βγαλει σωληνακια υψηλης για μηχανακια με abs.τοσο δυσκολο ειναι?γιατι?εχω φαει τον τοπο αλλα δε βρισκω.μπαμπης. :/abwave::)

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: σωληνακια υψηλης fz1 08 abs

Δημοσίευση από jskf16 »

αν και περιττα για abs ...μαλλον δεν εψαξες ή εγω δε καταλαβα , γιατι δεν ειναι κατι ιδιαιτερο :wink:
:/abwave::)

babis

Re: σωληνακια υψηλης fz1 08 abs

Δημοσίευση από babis »

φιλε jf16 αν ξερεις κατι για το συγκεκριμενο θεμα πες μου δε βρισκω πουθενα.οπως πες μου γιατι δεν θα δω διαφορα.ευχαριστω πολυ.βαβις. :/abwave::)

Theod
Δημοσιεύσεις: 3524
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 19:05
Model: -
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Re: σωληνακια υψηλης fz1 08 abs

Δημοσίευση από Theod »

Τι διαφορά δηλαδή έχουν τα σωληνάκια υψηλής αν η μηχανή έχει ABS ??? :roll:

babis

Re: σωληνακια υψηλης fz1 08 abs

Δημοσίευση από babis »

δεν ξερω αυτο ρωταω φιλε.βαβις

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: σωληνακια υψηλης fz1 08 abs

Δημοσίευση από jskf16 »

πωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω....και βαριεμαι να γραψωωωωωωωωωωωω :mrgreen: :lol: :lol: ..τςπ ...θα πληρωσεις κατι παραπανω :twisted:

στο ερωτημα να βρεις σωληνακια για abs ....
Σωληνακια υψηλης στην αγορα υπαρχουν και ετοιμα και χειροποιητα , και στα 2 υπαρχουν διαφορα μηκη οπως και ποιοτητες. Τωρα αν υποθεσουμε οτι βρισκεις ετοιμα και μια απο τις γνωστες δοκιμασμενες εταιριες π,χ HELL , goodridge , πας στο μηχανικο σου μετραει το μηκος στα σωληνακια σου και απο τη μοναδα του abs και τα παραγγελνεις ή στα παραγγελνει , οπως καταλαβαινεις δεν ειναι επιστημη!Χρειαζεσαι σωληνακια απο την αντλια του φρενου προς τις δαγκανες αν βαλεις και μπρος και πισω και επισης ενα σωληνακι από την τρόμπα μέχρι τη μονάδα του abs και αλλα 2 σωληνακια από το abs μέχρι τις δαγκάνες

Αν δεν παλι :mrgreen: πες μου να σου στειλω pm να σε στειλω καπου να σε κανει αρχοντα :D

η εγκατασταση και η εν τελει τοποθετηση θελει μια προσοχη κατα την εξαερωση , οι εταιριες εχουν ειδικα tool service (φυσα για απενεργοποιηση του abs)για την εξαερωση αφου πρεπει και η αντλια της μοναδας του abs να εξαερωθει σωστα!

στο ερωτημα αν χρειαζεται ή οχι.....
Προσωπικα στο θεμα αυτο για μενα στο μονο που κερδιζεις ειναι στη μελλοντικη αποσβεση που θα κανεις της αξιας τους , δηλαδη σε 4χρονια θα θελουν αλλαγμα τα μαμα , οποτε αν ειναι να δωσεις 250ευρω για τα μαμα δινεις 350 για κατι επωνυμο και ποιοτικοτερο και θα βγεις κερδισμενος σε βαθος χρονου.!Τα υψηλης κανουν καλυτερη απαγωγη της θερμοτητας και χανονται αυτες οι διαστολες/συστολες κατα την παρατεταμενη χρηση των φρενων.
Στο να βαλεις σωληνακια επισης δε θα αλλαξει κατι , αντιθετα η μοναδα του abs θα δουλεψει <<υπερωριες>> οχι οτι θα παθει τιποτα αλλα λεμε τωρα , και απο την αλλη οσοι δυναμη και να ασκησεις τα ηλεκτρονικα θα δουλεψουν οπως πρεπει οταν πρεπει , αρα κερδος σε αυτο το τομεα μηδεν :mrgreen:


αυτααααααααα.......... :/abwave::) :D

babis

Re: σωληνακια υψηλης fz1 08 abs

Δημοσίευση από babis »

ευχαριστω πολυ για το χρονο σου και το γραψιμο.θα το σκεφτω και αν ειναι θα σου πω ναμε στειλεις στο φιλο σου. :/abwave::) βαβις

Απάντηση

Επιστροφή στο “Φρένα-Μετάδοση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες