Αγορά αμορτισέρ για FZ1

Απορίες και προβλήματα που αφορούν τις αναρτήσεις.
Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Ohlins & Sag σε FZ1

Δημοσίευση από koulis »

λοιπον για πειτε οι ειδικοι των αναρτησεων....
εχουμε αυτη
ÖHLINS S46 Yamaha FZ 1 FZ1 Fazer
κ αυτη
YAMAHA FAZER 1000 FZ1 EXTREMETECH
η διαφορα-ες τους εκτος απο την τιμη (515€ κομπλε/μεταφορικα η ohlins 545€ κομπλε/μεταφορικα η xtremetech)
ποια/ες ειναι?
τινω υπερ της ohlins μιας κ μπροστα εχω ηδη ελατηρια ohlins.....γιαααα πειτε :/abwave::)
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Theod
Δημοσιεύσεις: 3524
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 19:05
Model: -
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Re: Αγορά αμορτισέρ για FZ1

Δημοσίευση από Theod »

Ειδικός επί των αναρτήσεων δεν είμαι, ούτε Ιταλικά ξέρω για να διαβάσω την περιγραφή, αλλά αν βασιστώ στην φωτό τότε η EXTREMETECH είναι 3πλής ενέργειας με όλες τις ρυθμίσεις, με ξεχωριστο ρεζερβουάρ αζώτου, και επιπλέον δείχνει (δεν φαίνεται ξεκάθαρα στην φωτό...) να διαθέτει και ρύθμιση ύψους, ενώ το Ολίνσ είναι το γνωστό βασικό μοντέλο με ρύθμιση προφόρτισης και επαναφοράς. Δεν είναι άμεσα συγκρίσιμα σαν αμορτισερ...
Για μένα το θέμα έχει να κάνει με το ότι ενώ όλοι ξέρουμε και εμπιστευόμαστε την Ολίνσ εγώ προσωπικά δεν έχω ιδέα τι είναι σαν εταιρία αυτή η Extremetech. Αν την εμπιστεύεσαι, τότε η σύγκριση δεν έχει νόημα και σαφώς το αμορτισέρ της σε αυτό το κόστος είναι προτιμότερο...


ότι και να διαλέξεις πάντως μην βάζεις ως κριτήριο στην επιλογή σου το ότι έχεις ελατήρια συγκεκριμένης μάρκας μπροστά...

Άβαταρ μέλους
m-power
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 551
Εγγραφή: Τρί 25 Ιαν 2005, 11:51
Model: Other
Model year: 2015
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αγορά αμορτισέρ για FZ1

Δημοσίευση από m-power »

το δεύτερο γράφει αυτό

IL MONOAMMORTIZZATORE E' LA VERSIONE TECH 2 PER YAMAHA FAZER 1000, FZ1 01-09

το TECH 2 είναι το μοντέλο και δεν έχει συμπίεση ( απο το site της EXTREMETECH)
Aprilia Caponord 1200 '15

Theod
Δημοσιεύσεις: 3524
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 19:05
Model: -
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Re: Αγορά αμορτισέρ για FZ1

Δημοσίευση από Theod »

Στο σαιτ της extreme δεν μπήκα - ένα γρήγορο γκουκλάρισμα δεν απέδωσε, αλλά από τα λίγα Ιταλικά που διαβάζω στην περιγραφή (κουσούρι από κάτι Ιταλίδες στην Σκιάθο παλιά.... +:Whistle=+::- :lol: ) νομίζω ότι το TECH 2 ΔΙΑΘΕΤΕΙ ρύθμιση συμπίεσης...Απλά το TECH 3 διαθέτει επιπλέον ρύθμιση αργής-γρήγορης συμπίεσης...

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: HID projectors

Δημοσίευση από koulis »

δοθηκαν οι παραγγελιες...... +:Whistle=+::- :mrgreen:
projectors,led ψειρες,αναρτηση +:Whistle=+::- :D
αναμονη λοιπον :mrgreen: :D
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
FotisFz1
Δημοσιεύσεις: 595
Εγγραφή: Τετ 14 Απρ 2010, 12:41
Model: -
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

Re: HID projectors

Δημοσίευση από FotisFz1 »

αναρτηση???
χμμμ
για πες

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: HID projectors

Δημοσίευση από koulis »

ohlins το βασικο μοντελο χωρις δοχειο αζωτου αρα χωρις υδραυλικη ρυθμιση αλλα με μηχανικη με 515€ κομπλε....
απ'οτι εχω συζητησει με τον theod μας καλυπτει στο 90% αν οχι στο 100% :wink: :D
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
m-power
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 551
Εγγραφή: Τρί 25 Ιαν 2005, 11:51
Model: Other
Model year: 2015
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: HID projectors

Δημοσίευση από m-power »

πολλά δεν είναι κανένα 400€ δεν έχει η απλή? 650€ είχα πάρει εγώ με όλες τις ρυθμίσεις.

για τα projectors ψήνομε και εγώ αλλά ποιος τα βάζει?
Aprilia Caponord 1200 '15

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: HID projectors

Δημοσίευση από koulis »

m,
πλακα κανεις ετσι.....?ειναι πολλα 500€?η καλυτερη τιμη μου εδωσε καποιος(ονοματα δεν λεω :mrgreen: )ηταν 585€
για την απλη κ 850€ αν θυμαμαι καλα για την full ρυθμιζομενη....μηπως μιλας για αλλη εταιρεια εσυ?
μηπως το μοντελο της ohlins για το fzs1000 σαν το δικο σου ειναι σε αλλη τιμη?δεν ξερω....αυτο που ξερω (μιας κ το ψαχνω τουλαχιστον ενα χρονο τωρα σε e-bay,net αλλα κ ελληνικους αντιπροσωπους) ειναι οτι 500€ δεν την πετυχα πουθενα σαν τιμη :wink: :)
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
m-power
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 551
Εγγραφή: Τρί 25 Ιαν 2005, 11:51
Model: Other
Model year: 2015
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από m-power »

Και για την ohlins μιλάω άλλα για την wilbers που έχω. είχαν την ίδια τιμή εχουν 400 η απλή και 650 η full χωρίς υδραυλική προφορτιση άλλα για την ohlins θα περίμενα 6 μηνες δεν υπήρχε πουθενά σε stock ενώ η wilbers που επίσης δεν υπήρχε σε stock την είχα στα χέρια μου σε ένα μήνα.


η απλή έχει προφορτιση και επαναφορά και η full έχει προφορτιση , συμπίεση και επαναφορά
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος m-power την Σάβ 07 Μάιος 2011, 13:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Aprilia Caponord 1200 '15

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: Αγορά αμορτισέρ για FZ1

Δημοσίευση από koulis »

ωραια......αφου μιλας για ohlins πες μας κ απο που την εχεις βρει τοσο να ξερουν τα υπολοιπα παιδια που μπορει να ενδιαφερθουν.....μην τη πατησουν σαν εμενα κ εκεινοι :wink: :)
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
ghost
Δημοσιεύσεις: 730
Εγγραφή: Τετ 11 Φεβ 2009, 16:35
Επικοινωνία:

Re: Αγορά αμορτισέρ για FZ1

Δημοσίευση από ghost »

πουθεναααααααααααααααααααααααααααααααααααααα
no wayyyyyyyyyyyyy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: +:Shame on you=+:[-X +:Shame on you=+:[-X
«ΑΠΟΣΚΟΤΗΣΟΝ ΜΟΥ»,«φύγε από μπροστά μου, να μη μου κρύβεις τον ήλιο» ή «μη μου στερείς αυτό που δεν μπορείς να μου δώσεις».

pattakosn
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ 08 Μάιος 2011, 14:19
Επικοινωνία:

Re: Αγορά αμορτισέρ για FZ1

Δημοσίευση από pattakosn »

Τυχαίνει και εγ να ψάχνω ανάρτηση για το μηχανάκι μου και το καλύτερο που έχω βρει είναι από αμερική, hard racing performance. και το motorcycleitalia ειχε καλες τιμες, αλλά δεν έχει το μοντέλο μου. Εχει βρει κανείς μαγαζιά με WP ;

Άβαταρ μέλους
m-power
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 551
Εγγραφή: Τρί 25 Ιαν 2005, 11:51
Model: Other
Model year: 2015
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αγορά αμορτισέρ για FZ1

Δημοσίευση από m-power »

pattakosn ποιο fazer εχεις?
Aprilia Caponord 1200 '15

Άβαταρ μέλους
m-power
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 551
Εγγραφή: Τρί 25 Ιαν 2005, 11:51
Model: Other
Model year: 2015
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αγορά αμορτισέρ για FZ1

Δημοσίευση από m-power »

Με 450€ παίρνετε αυτή με μόνο προφορτιση και επαναφορά http://cgi.ebay.de/Wilbers-Federbein-Ya ... 51985e9f80


Για ρωτήστε τον αν φέρνει για το FZ1 για Ελλάδα και πόσο?
Αυτό είναι το μοντέλο 640 το 641 έχει και διπλή συμπίεση

Τις ίδιες τιμές είχε και η εδώ αντιπροσωπία που τώρα είναι Θεσσαλονίκη.
Aprilia Caponord 1200 '15

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναρτήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες