pοwer commander

Σέρβις, απορίες, προβλήματα στα μηχανολογικά μέρη του κινητηρα.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
skevakis
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ 27 Νοέμ 2010, 20:41
Model: FZ1
Τοποθεσία: τριαλωνια Κισσάμου χανιά
Επικοινωνία:

pοwer commander

Δημοσίευση από skevakis »

καλή σας μέρα παιδιά! σκέφτομαι να βάλω στο fz1 07 pawer commander 5 αξίζει τον κόπο η τσάμπα τα λεφτά! η καλύτερα να βάλω pawer commander3 η να μην βάλω τίποτα! θα έχει διαφορά! φοράω και τελικό yoshimura r77!

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: pawer commander

Δημοσίευση από koulis »

ωωωωω!!!τι πρωτοτυπο θεμα :lol:
περα απο την πλακα.....αν ψαξεις στο forum το θεμα εχει 1000συζητηθει.....ψαξε στα τεχνικα οπου κ ανοιξες το θεμα.....
γνωμη μου:ειτε βαζεις pc V ειτε pc3 κ πας σε καποιον με δυναμομετρο-καυσαναλυτη να το ρυθμισει με χαρτη της προκοπης που θα σου φτιαξει ο ιδιος ειτε ανεβαζεις καποιον χαρτης αξιοπιστο απο αμερικανικο fz1 forum που εχει δοκιμαστει με επιτυχια :wink: εχεις μονο τελικο yoshi ειπες?γιατι μονο με τελικο ισως κ να μην αξιζει να σκασεις τα € σου γιατι τα αλογα-ροπη που θα παρεις θα ειναι λιγα σε σχεση με το αν εβαζες ελευθερο φιλτρο αερα/ανοιγμα φιλτροκουτι/πεταλουδες/pc V ή pc 3 :roll:
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
skevakis
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ 27 Νοέμ 2010, 20:41
Model: FZ1
Τοποθεσία: τριαλωνια Κισσάμου χανιά
Επικοινωνία:

Re: pawer commander

Δημοσίευση από skevakis »

ξέχασα! φίλτρο και φιλτροκουτι είχε φροντίσει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης τώρα για τις πεταλούδες δεν είμαι σίγουρος αν θέλω να το κάνω δεν μου αρέσει να πειράζω τα μέρη του κινητήρα μην γίνει καμία στραβή, εχω διαβάσει στο φορουμ και δεν έχω βγάλει ζουμί ξεκάθαρο και θα ήθελα να μου μάθω αν αξίζει η όχι, δεν με ενδιαφέρουν τα άλογα τόσο πολύ όσο η δύναμη από τις 5 ως τής 7 με 8 νομίζω ότι δεν με ευχαριστει εκεί!

Άβαταρ μέλους
ilias
Moderator
Δημοσιεύσεις: 4457
Εγγραφή: Παρ 29 Αύγ 2008, 22:46
Model: FZ1
Τοποθεσία: zimbabwe
Επικοινωνία:

Re: pawer commander

Δημοσίευση από ilias »

τσαμπα λ7 ,,,δε θα βρεις ανθρωπο να στο ρυθμισει σωστα κ δε θα εχεις το επιθυμητο αποτελεσμα ,,,αποψη μου ειναι να κατσεις οπως εισαι :/abwave::) :/abwave::)
Courage is not lack of fear ..but the ability to act while facing fear!



Εικόνα

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: pawer commander

Δημοσίευση από koulis »

:arrow: skevakis,
φιλτροκουτι εννοεις οτι το εχει ανοιξει ο προηγουμενος ιδιοκτητης ή απλα οτι εχει βαλει ελευθερο φιλτρο αερα?
επισης οταν λες οτι δεν σε ευχαριστει απο 5 εως τις 7-8000στρ βρε συ 4 κυλινδρο ειναι....λογικο ειναι να πρεπει να ανεβασει στροφες για να βγαλει τα αλογα του.....παντως μια ευκολη λυση ειναι 16αρι γραναζι εμπρος οπου μαζι με speedohealer για την διορθωση στο κοντερ κ εισαι αρχοντας....θα νομιζεις οτι οδηγας αλλο fz1 :wink:
αν τωρα κ παλι δεν σου φτανει το ξανασυζηταμε.... :)
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Solomon
Μέλος Δ.Σ.
Δημοσιεύσεις: 2226
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 00:52
Επικοινωνία:

Re: power commander

Δημοσίευση από Solomon »

φίλε κοντυνε το πρώτα να δεις μανι μανι ουσία κ άμα κ πάλι δε σου φτάνει κοιτάς για κομαντερ κλπ.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητήρας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες