ΣΟΣ με την μπαταρία!!!!!

Η νέα κατηγορία της Yamaha Fazer στα 800cc
Απάντηση
vaterle
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ 08 Μάιος 2016, 15:34
Model: FZ8
Model year: 2015
Επικοινωνία:

ΣΟΣ με την μπαταρία!!!!!

Δημοσίευση από vaterle »

Καλησπέρα μηχανόβιοι!!!!

Θα χρειαστώ την βοήθειά σας μιας και χτες πηγαίνοντας να κάνω μια βόλτα με την κυρία μου (FAZER 8 2015 μοντέλο) πάω να βάλω μπροστά και τίποτα. <>60

Η μίζα χτυπάει κανονικά και μιας και έχω συναγερμό Scorpion πάνω μου βγάζει ένδειξη μπαταρίας 11_6

Παρεπιπτόντως πριν 2 μέρες την πήρα κανονικά αλλά νομίζω πως έκανα μ@λ@κία και άφησα τη μηχανή στη θέση parking με ανοιχτά τα φωτάκια ......

Η μηχανή έκλεισε 14 μήνες οπότε μάλλον ευθύνομαι εγώ..

Το θέμα είναι τί μπαταρία φοράει και πώς θα την αντικαταστήσω αφού δεν κινείται??

Έχω ακούσει για κινητά συνεργεία μπαταρίας που έρχονται και στην αλλάζουν. (Μένω Θεσσαλονικη ,ανατολικά Καλαμαριά) .

Κάθε βοήθεια είναι καλοδεχούμενη!!!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :D

Άβαταρ μέλους
dimitris pap
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Σάβ 17 Μάιος 2014, 20:53
Model: FZ1
Model year: 2006
Τοποθεσία: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Επικοινωνία:

Re: ΣΟΣ με την μπαταρία!!!!!

Δημοσίευση από dimitris pap »

Αν δεν σου έχει ξαναδειασει, με φόρτιση θα έρθει στα ίσια της. Μπορείς να τη βάλεις μπροστά με καλωδια, από κάποιο αυτοκίνητο, ή κάλεσε οδική βοήθεια αν έχεις, ή αν έχεις καμμία κατηφορα εκεί κοντά, βαλτη να πάρει με δεύτερα και κάνε μία βολτιτσα για καμμια ωρα. Πιστεύω θα κρατήσει φόρτιση και θα σαι οκ! :D

Άβαταρ μέλους
theovivad
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Παρ 02 Σεπ 2016, 19:24
Model: FZS600
Model year: 2001
Τοποθεσία: Καβάλα
Επικοινωνία:

Re: ΣΟΣ με την μπαταρία!!!!!

Δημοσίευση από theovivad »

Σπρωχνουμε οχημα με καταλυτη? Δεν ειναι επικινδυνο για τον καταλυτη? (ισως για μια φορα να μην εχεις θεμα)
Και προσεχε με τα καλωδια απο αυτοκινητο μη σου βγαλει κανενα προβλημα στα ηλεκτρονικα της ή στο injection... Καλυτερα παρε το συνεργειο σου τηλ και ρωτα για την ορθοτερη λυση... Καινουργιο μηχανημα ειναι.

vaterle
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ 08 Μάιος 2016, 15:34
Model: FZ8
Model year: 2015
Επικοινωνία:

Re: ΣΟΣ με την μπαταρία!!!!!

Δημοσίευση από vaterle »

dimitris pap έγραψε:Αν δεν σου έχει ξαναδειασει, με φόρτιση θα έρθει στα ίσια της. Μπορείς να τη βάλεις μπροστά με καλωδια, από κάποιο αυτοκίνητο, ή κάλεσε οδική βοήθεια αν έχεις, ή αν έχεις καμμία κατηφορα εκεί κοντά, βαλτη να πάρει με δεύτερα και κάνε μία βολτιτσα για καμμια ωρα. Πιστεύω θα κρατήσει φόρτιση και θα σαι οκ! :D

Χίλια ευχαριστώ !!!!!!!!!

Τελικά πήρε μπρός με την κατηφόρα όπως μου είπες!!!! :D :D :D
Γλίτωσα κάνα 100€ απ ότι υπολόγιζα....
:o :o :o :o

Απάντηση

Επιστροφή στο “Fazer8 / FZ8”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης