San marino motogp 2016 αποριες ενος πρωταρη....

Προτάσεις και απορίες για εκδρομές...μάθετε οτι θέλετε για τους μελλοντικούς σας προορισμούς.
4now
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Πέμ 19 Απρ 2007, 21:22
Model: -
Τοποθεσία: Εξωτική νήσος Κως
Επικοινωνία:

San marino motogp 2016 αποριες ενος πρωταρη....

Δημοσίευση από 4now »

παιδες λεμε με την παρεα μου να παμε στο σαν μαρινο motogp 2016 οδικως απο αθηνα-ηγουμενιτσα-ανκονα και μετα...στον αγωνα οπου θα κατσουμε 4 διανυκτερευσεις.θα ηθελα απο την εμπειρια σας προτασεις,προτροπες τι να εχω μαζι μου,τι να προσεξω,που να παω να μεινω,τι να επισκεφτω,που θα φαω...γενικως οτι θα ηταν must to be...ως κατοχος fazer 800 fairing σας ευχαριστω.

Άβαταρ μέλους
InversionOfControl
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 2785
Εγγραφή: Δευ 05 Σεπ 2005, 03:00
Model: FZ1
Model year: 2009
Τοποθεσία: 127.0.0.1
Επικοινωνία:

Re: San marino motogp 2016 αποριες ενος πρωταρη....

Δημοσίευση από InversionOfControl »

Για μενα δεν αξιζει πλοιο+μηχανη για 4 βραδια.
Αν πας για να δεις αγωνα και δοκιμαστικα ειδικα που σημαινει 2μερες εκτος... και 2 μισες μερες πηγαινελα απο/προς λιμανι.
Η προσπαθησε να μεινεις παραπανω για να κανεις και εκδρομες η πηγαινε με αεροπλανο ωστε να εχεις λιγοτερη ταλαιπωρια
και αγχος για τη μηχανη.

Τωρα για το που να μεινεις και που να φας εξαρταται απο το κοστος που θετεις αρχικα αλλα και ποιον ρωτας.
tripadvisor και foursquare ειναι πιο αντικειμενικα απο 2-3 σκορπιες αποψεις σε ενα φορουμ.
Εκτος αν γνωριζεις καλα ποιος σου προτεινει.
In the end, we will remember not the words of our enemies, but the silence of our friends

4now
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Πέμ 19 Απρ 2007, 21:22
Model: -
Τοποθεσία: Εξωτική νήσος Κως
Επικοινωνία:

Re: San marino motogp 2016 αποριες ενος πρωταρη....

Δημοσίευση από 4now »

τωρα ξεκιναμε ωραια και εμπειρικα.ωραια οποτε να αυξησω τις μερες λες.αλλα ενα καυτο θεμα ειναι κ αυτο της ασφαλειας της μηχανης.καποιος που ταξιδεψε με μηχανη και αφηνε την μηχανη του σε ασφαλες μερος.γιατι φανταζομαι ολη μερα δεν θα ειμαστε με τις μηχανες.οπως και αλλες εταιρες πολεις.οπως φλωρεντια-παρμα....κατα ποσο ειναι ενδιαφερουσες για επισκεψη

Άβαταρ μέλους
InversionOfControl
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 2785
Εγγραφή: Δευ 05 Σεπ 2005, 03:00
Model: FZ1
Model year: 2009
Τοποθεσία: 127.0.0.1
Επικοινωνία:

Re: San marino motogp 2016 αποριες ενος πρωταρη....

Δημοσίευση από InversionOfControl »

Κοιτα.... ειναι πολλα τα μερη για να σου προτεινει καποιος... αν θες φλωρεντια και πιζα ειναι κλασσικα και τουριστικα...αξιζει να τα δεις φυσικα. Επισης λουκα αξιζει, σαν τζιμινιανο και προς περουτζια η ασιζι.
Η Παρμα ειναι πιο πανω και δεν ξερω πως θα την συνδυασεις με Φλωρεντια (σε λιγες μερες που λες).

θα σου προτεινα να διαλεξεις μια περιφερεια πχ Τοσκανη ή Ουμπρια και να διαλεξεις εσυ ποια μερη και διαδρομες αξιζει να γυρισεις... ωστε να προσαρμοσεις διαδρομες σε επαρχιακο και να μη σε φανε οι οτοστραντες...
Η οδηγηση σε επαρχιακο στην Ιταλια ειναι κατι που αξιζει...

Φυσικα ολα αυτα ειναι τελειως υποκειμενικα... αλλος μπορει να γουσταρει να μπαινει σε οτοστραντα να κανει 150 κμ να μπαινει σε μια πολη για μιση ωρα και να φευγει για να κανει αλλα 150.

Τελος, ενα απο τα ομορφα του ταξιδιου ειναι να σχεδιαζεις εσυ το ταξιδι :)
In the end, we will remember not the words of our enemies, but the silence of our friends

4now
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Πέμ 19 Απρ 2007, 21:22
Model: -
Τοποθεσία: Εξωτική νήσος Κως
Επικοινωνία:

Re: San marino motogp 2016 αποριες ενος πρωταρη....

Δημοσίευση από 4now »

αυτο αυτο που ειπες ακριβως για το ταξιδι..η προετοιμασια του ειναι η ομορφια.οσον αφορα τον εξοπλισμο ελεγα να παρω ενα αδιαβροχο μπεργκιν και να το δεσω στη μηχανη...για τα σαμαρια αγχωνομαι κατα ποσο αδιαβροχα θα ειναι(οπως το ddry της dainese o θεος να το κανει).επισης η αδεια κυκλοφοριας μου ειναι σε Α4.ΟΠΩς και το διπλωμα το εχω στο κλασσικο ροζ.θα εχω θεμα λες?

Άβαταρ μέλους
dimitrisfz
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3390
Εγγραφή: Σάβ 12 Απρ 2008, 20:12
Model: MT09
Model year: 2015
Τοποθεσία: Milktsi
Επικοινωνία:

Re: San marino motogp 2016 αποριες ενος πρωταρη....

Δημοσίευση από dimitrisfz »

χρειαζεσαι αδεια κανονικη.
πρωτα ζητας απο την ασφαλιστικη σου να σου βγαλει πρασινη καρτα.
μετα με τη πρασινη καρτα, πας υπουργειο και ζητας να εκδωθει αδεια κανονικα γιατι θα πας εξωτερικο.

για το διπλωμα επισης καλο ειναι να βγαλεις το καινουργιο

αδιαβροχα μαζι σου οπσςδηποτε, κιτ επισκευης ελαστικων οσοι περισσοτεροι τοσο το καλυτερο και αν υπαρχει και κομπρεσερ αερος ακομα καλυτερα. επισης εργαλεια για μικροεπισκευες και δεματικα. φαρμακειο σιγουρα. :/abwave::)
Οι σοφοί μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν.
Οι ανόητοι μιλούν επειδή πρέπει κάτι να πουν.
Πλάτων, 427-347 π.Χ

Άβαταρ μέλους
lyon
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 2568
Εγγραφή: Πέμ 16 Νοέμ 2006, 21:09
Model: -
Τοποθεσία: Πετρουπολη
Επικοινωνία:

Re: San marino motogp 2016 αποριες ενος πρωταρη....

Δημοσίευση από lyon »

Οτι λενε τα παιδια παραπανω + καρτα υγειας απο ΙΚΑ αν ανηκεις εκει εργασιακα,
που θα σε καλυπτει και στην Ευρωπη.
Αν εισαι απο Αθηνα θα σου προτεινα να περασεις μια Τεταρτη απο τη λεσχη,
να λυσουμε τις αποριες σου αλλα και να σου μεταφερουμε τις εμπειριες μας ωστε να οργανωθεις σωστα.
Οτιδηποτε απροσωπο διαβαζεις σε ενα φορουμ μπορει να προερχεται απο καποιον πιο
εξυπνο και πιο καταρτισμενο απο σενα, μπορει ομως και απο καποιον ασχετο. Η ευθυνη ειναι δικη σου!!!

4now
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Πέμ 19 Απρ 2007, 21:22
Model: -
Τοποθεσία: Εξωτική νήσος Κως
Επικοινωνία:

Re: San marino motogp 2016 αποριες ενος πρωταρη....

Δημοσίευση από 4now »

δυστυχως δεν μενω αθηνα αν και θα το ηθελα για αυτο μαζευω γνωμες εστω και απο δω...ευτυχως δεν ειμαι στο ικα...ακομα τλχστον...αλλα οπωσδηποτε καθε εμπειρια ειναι δεκτη και προσχαρη...

Άβαταρ μέλους
manos_mas
Δημοσιεύσεις: 679
Εγγραφή: Δευ 02 Φεβ 2009, 21:24
Model: FZ6
Model year: 2007
Τοποθεσία: Βύρωνας
Επικοινωνία:

Re: San marino motogp 2016 αποριες ενος πρωταρη....

Δημοσίευση από manos_mas »

Εγω πηγα τωρα χριστουγεννα Ιταλια , 3 μερες Ρωμη και 5 Φλωρεντια .
Απο κει ( Φλωρεντια ) πηγαμε Ιμολα , Μαρανελλο . Πιζα , Cinque terre , San Giminiano και Σιενα.
Τα τελευταια ειναι πολυ ωραια χωρια και αξιζει να πας να τα δεις . Γενικα η Ιταλια ταξιδευεται ευκολα .
Αλλα προς το παρον την εχω κανει μονο με αμαξι. Σκοπος μου ειναι να το κανω με μηχανη αρχες Σεπτεμβρη που εχει Mugello to ενα ΣΚ και Monza το αλλο . Αν πατε σε Ιστορικες πολεις ( Φλωρεντια , Σιενα Κλπ ) να μαθεται ποτε και αν επιτρεπεται η εισοδος στο ιστορικο κεντρο της καθε πολης γιατι παιζουν πολλες κλησεις. Στον αυτοκινητοδρομο ακολουθα τους Ιταλους. Ξερουν τα ορια και ξερουν που ειναι και οι καμερες ταχυτητας.
Παντως και εγω πιστευω οτι 4 μερες ειναι λιγες για ταξιδι με μηχανη .

Άβαταρ μέλους
InversionOfControl
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 2785
Εγγραφή: Δευ 05 Σεπ 2005, 03:00
Model: FZ1
Model year: 2009
Τοποθεσία: 127.0.0.1
Επικοινωνία:

Re: San marino motogp 2016 αποριες ενος πρωταρη....

Δημοσίευση από InversionOfControl »

4now έγραψε:αυτο αυτο που ειπες ακριβως για το ταξιδι..η προετοιμασια του ειναι η ομορφια.οσον αφορα τον εξοπλισμο ελεγα να παρω ενα αδιαβροχο μπεργκιν και να το δεσω στη μηχανη...για τα σαμαρια αγχωνομαι κατα ποσο αδιαβροχα θα ειναι(οπως το ddry της dainese o θεος να το κανει).επισης η αδεια κυκλοφοριας μου ειναι σε Α4.ΟΠΩς και το διπλωμα το εχω στο κλασσικο ροζ.θα εχω θεμα λες?
Πρασινη καρτα απο την ασφαλεια, ducktape, tireup και τα απαραιτητα εργαλειακια,
δευτερα κλειδια μηχανης-λουκετου, δευτερα γυαλια μυωπιας (αν φορας).
κιτ ελαστικων και αδιαβροχα οπωσδηποτε.

Τα σαμαρια θα βαλουν στην πολλη βροχη απο ραφες και φερμουαρ οποτε βαζεις ducktape η/και βαζεις σε σακουλες τα ρουχα.
In the end, we will remember not the words of our enemies, but the silence of our friends

4now
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Πέμ 19 Απρ 2007, 21:22
Model: -
Τοποθεσία: Εξωτική νήσος Κως
Επικοινωνία:

Re: San marino motogp 2016 αποριες ενος πρωταρη....

Δημοσίευση από 4now »

ποια ειναι η εμπειρια σας για τα tail bag...οπου και στη θεση του συνεπιβατη μπαινουν και το παιρνεις και φευγεις σαν σακο...ειδα ενα της givi t477

4now
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Πέμ 19 Απρ 2007, 21:22
Model: -
Τοποθεσία: Εξωτική νήσος Κως
Επικοινωνία:

Re: San marino motogp 2016 αποριες ενος πρωταρη....

Δημοσίευση από 4now »

κατι αλλο που με απασχολει εαν καποιος εδω εχει παει στη πιστα να μου προτεινει...ποια θεση βολευει καλυτερα...

Άβαταρ μέλους
FotisFz1
Δημοσιεύσεις: 595
Εγγραφή: Τετ 14 Απρ 2010, 12:41
Model: -
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

Re: San marino motogp 2016 αποριες ενος πρωταρη....

Δημοσίευση από FotisFz1 »

θα παρεις εισητηριο γενικης εισοδου η θα κατσεις σε κερκιδα ?

4now
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Πέμ 19 Απρ 2007, 21:22
Model: -
Τοποθεσία: Εξωτική νήσος Κως
Επικοινωνία:

Re: San marino motogp 2016 αποριες ενος πρωταρη....

Δημοσίευση από 4now »

παμε που παμε να το απολαυσουμε...για την brutapele λεμε...εχει καθισμα εκει

Άβαταρ μέλους
FotisFz1
Δημοσιεύσεις: 595
Εγγραφή: Τετ 14 Απρ 2010, 12:41
Model: -
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

Re: San marino motogp 2016 αποριες ενος πρωταρη....

Δημοσίευση από FotisFz1 »

Νομιζω εκει καθεται το fun club του Ροσσι...
Δεν μπορω να ξερω αν ειναι καλο σημειο η οχι
Εγω πηγα περσυ με γενικης εισοδου κ θα μπορουσα να σου πω ποια ειναι τα πιο καλα σημεια
Εμενα παντως μου αρεσε που ειχα την δυνατοτητα να γυρισω σχεδον τη μιση πιστσα και να δω απο πολλες πλευρες το θεαμα
Κ οχι να ειμαι ολο το ΣΚ στην ιδια θεση

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ταξιδιωτικές προτάσεις-απορίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης