Γιαννενα 22/03 - 25/03

Πληροφορίες από τις εκδρομές της λέσχης μας, φωτο και βιντεο...
Άβαταρ μέλους
Blackie
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: Τετ 03 Μάιος 2006, 14:15
Model: -
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Blackie »

Stamos έγραψε: Ωχ, Ωχ, είδα τον καιρό 4ημέρου για Γιάννενα.......... :?
Αυτό βλέπω κι εγώ... :cry: :cry: :cry:

Κι έρχομαι να καταθέσω προβληματισμό:
Σε περίπτωση που πάει όλο το τετραήμερο με βρόχα κλπ, τι κάνουμε; Πάμε και κόβουμε βόλτες στη βροχή, τη βγάζουμε 4 μέρες σε ταβέρνες με κοψίδια :lol: , το ακυρώνουμε ή έχουμε εναλλακτικές; Παίζει να μεταφέρουμε την εκδρομή σε άλλη περιοχή με καλύτερες συνθήκες; Αν κατάλαβα καλά, δυτική-βορειοδυτική Ελλάδα θα έχει ψιλοάσχημο καιρό! Τι θα λέγατε να την κάναμε προς Μονεμβασιά, Σπάρτη ή γενικά κάπου που να μπορέσουμε να βολτάρουμε σχετικά στεγνοί;

Άβαταρ μέλους
Billy_BMW
Δημοσιεύσεις: 1355
Εγγραφή: Κυρ 11 Δεκ 2005, 19:23
Model: -
Τοποθεσία: Bayerische Motoren Werke - Niederlassung Zentrum Munchen
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Billy_BMW »

Εγώ περιμένω να φτάσει η Παρασκευή για προγνωστικά.

Ένας γνωστός γνωστού που είναι μετερεωλόγος είπε ότι ο Μάρτης έχει τα πιο μεγάλα ποσοστά λανθασμένων εκτιμήσεων απο την ΕΜΥ λόγω απότομων μεταβολών.

...Την Καθαρά Δευτέρα όλοι έλεγαν βροχές και είχε λιακάδα όλο το τριήμερο.

Άβαταρ μέλους
Blackie
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: Τετ 03 Μάιος 2006, 14:15
Model: -
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Blackie »

Μακάρι ρε φίλε, γιατί έχω ψηθεί τρελά για την εκδρομή!!!

Απλά το λέω μήπως πρέπει να προετοιμάσουμε και μια εναλλακτική για την περίπτωση που δε μας κάτσει (εκτώς του ότι θα πρέπει να κλείσουμε την Πέμπτη δωματιάκια)!

Τώρα θα μου πεις, αν δεν κάτσει, βουτάμε μοτό, πάμε αλλού και τη βολεύουμε τη διαμονή! :D

Άβαταρ μέλους
res nikos
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιούλ 2005, 22:22
Model: -
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από res nikos »

και λιγο νερακι καλο κανει κα8αριζει και τους δρομους αδιαβροχα και ειμαστε μια χαρα
ολα ειναι δρομος

Theod
Δημοσιεύσεις: 3524
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 19:05
Model: -
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Theod »

Aς ελπίσουμε ότι πλησιάζοντας οι ημέρες οι προγνώσεις θα γίνουν πιο αισιόδοξες.... :roll:

Άβαταρ μέλους
lyon
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 2568
Εγγραφή: Πέμ 16 Νοέμ 2006, 21:09
Model: -
Τοποθεσία: Πετρουπολη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από lyon »

Μη μασατε ο καιρος θα ειναι καλος.
Αν δειτε καθημερινα προγνωστικα ολο συννεφιες και βροχες δειχνουν οπως και σημερα κι ομως ειναι χαρα θεου.
Τωρα αν φαμε και κανα ψιλοβροχο δεν τρεχει και τιποτα.
Οπως λεει ο Αλεξ δεν ανεβηκαμε εχθες στη μηχανη και βροχες εχουμε
ξαναφαει.
Οτιδηποτε απροσωπο διαβαζεις σε ενα φορουμ μπορει να προερχεται απο καποιον πιο
εξυπνο και πιο καταρτισμενο απο σενα, μπορει ομως και απο καποιον ασχετο. Η ευθυνη ειναι δικη σου!!!

Άβαταρ μέλους
Blackie
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: Τετ 03 Μάιος 2006, 14:15
Model: -
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Blackie »

:arrow: ="Theod
+1000000

:arrow: lyon

Χαρά θεού είναι φίλε, αλλά στην Αθήνα! Εκεί απ' ότι έχω καταλάβει κυβερνάει άλλος θεός! Μακάρι να μας κάτσει και να είναι μόνο κανένα ψιλόβροχο, γιατί για την ώρα, μόνο ψιλόβροχο δε δείχνουν οι προγνώσεις! Και 4 μερούλες βροχή, όσο και να μη μασάμε, όσο να'ναι χαλάει το πανηγύρι!

Τεσπά, μην το γκαντεμιάζω άλλο! Ξέρει κανείς κανέναν καλό μάγο φυλής να κάνει κανένα κόλπο??? :lol: :lol: :lol:

Theod
Δημοσιεύσεις: 3524
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 19:05
Model: -
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Theod »

Αν και θέλω όσο κανένας άλλος να πραγματοποιηθεί η εκδρομή, κοιτώντας τις τελευταίες μέρες τις προγνώσεις καιρού με έχει πιάσει ταράκουλο...

Το ΜΕΤΕΟ (όχι ότι του έχω και καμμιά μεγάλη εμπιστοσύνη αλλά τουλάχιστον στις 48-72ωρες προγνώσεις δεν πέφτει πολύ έξω...) δείχνει για ΟΛΗ την περιοχή της ΒΔ Ελλάδας βροχές και καταιγίδες για ΟΛΟ το τριήμερο....Στην δε περιοχή του Μετσόβου δείχνει χιονόπτωση :shock: και θερμοκρασία 1-2 βαθμούς πάνω από το 0 :shock: :shock: , που εκτός των άλλων σημαίνει ότι υπάρχει και ενδεχόμενο σχηματισμού πάγου στο οδόστρωμα - και δεν φαντάζομαι ότι ψηλά στο Πάπιγκο η κατάσταση θα είναι διαφορετική... :? :?

Δεν ξέρω....Προσωπικά δεν με χαλάει το να φάω μια βροχή ή μια περαστική μπόρα κάποια στιγμή, αλλά το να ξεκινήσω ένα πολυαναμενόμενο και λαχταριστό 3ήμερο με μεγάλη πιθανότητα να τσαλαβουτάω επί 3 ημέρες ΣΥΝΕΧΩΣ μέσα στα νερά....εεεε μου κάνει κάπως.... :cry:

Η γνώμη μου (προς συζήτηση φυσικά...) είναι ότι αν και αύριο Πέμπτη (που πλέον οι προγνώσεις θα είναι αρκετά κοντινές και με μικρή πιθανότητα λάθους) παραμείνουν τόσο ζοφερές όσο μέχρι στιγμής, θα πρέπει να σκεφτούμε σοβαρά το ενδεχόμενο αναβολής της εκδρομής.... +:Think=+::-k +:Brick wall=+:](*,)

Άβαταρ μέλους
Blackie
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: Τετ 03 Μάιος 2006, 14:15
Model: -
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Blackie »

Έχω τρελαθεί λέμε! Έχω πάρει προγνώσεις απ' ότι σχετικό site ξέρω (μέχρι και στατιστικά για το συγκεκριμένο μήνα στην περιοχή)! Όσα είδα, δε μου αφήνουν πολλά περιθώρια αισιοδοξίας!

Theod έγραψε: Δεν ξέρω....Προσωπικά δεν με χαλάει το να φάω μια βροχή ή μια περαστική μπόρα κάποια στιγμή, αλλά το να ξεκινήσω ένα πολυαναμενόμενο και λαχταριστό 3ήμερο με μεγάλη πιθανότητα να τσαλαβουτάω επί 3 ημέρες ΣΥΝΕΧΩΣ μέσα στα νερά....εεεε μου κάνει κάπως.... :cry:
+1000
Theod έγραψε: Η γνώμη μου (προς συζήτηση φυσικά...) είναι ότι αν και αύριο Πέμπτη (που πλέον οι προγνώσεις θα είναι αρκετά κοντινές και με μικρή πιθανότητα λάθους) παραμείνουν τόσο ζοφερές όσο μέχρι στιγμής, θα πρέπει να σκεφτούμε σοβαρά το ενδεχόμενο αναβολής της εκδρομής.... +:Think=+::-k +:Brick wall=+:](*,)
Το κακό είναι ότι θα πρέπει (αν δεν κάνω λάθος) αύριο να στείλουμε τη λίστα με τα άτομα και τα λεφτά για τις κρατήσεις στο ξενοδοχείο, οπότε ίσως πρέπει να καταλήξουμε κάπου σήμερα!

Θα πρότεινα να το συζητήσουμε από εδώ όσο γίνεται σήμερα και να μαζευτούμε μετά στη λέσχη μήπως καταλήξουμε κάπου!

Προσωπικά, προτείνω να μην αναβάλλουμε την εκδρομή, αλλά να την μεταφέρουμε σε περιοχή που θα μπορούμε να τη χαρούμε περισσότερο!

Άβαταρ μέλους
Billy_BMW
Δημοσιεύσεις: 1355
Εγγραφή: Κυρ 11 Δεκ 2005, 19:23
Model: -
Τοποθεσία: Bayerische Motoren Werke - Niederlassung Zentrum Munchen
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Billy_BMW »

Παιδιά έχω ΝΕΑ!!!

Μίλησα με το θεό πριν λίγο και μου είπε ότι θα κάνει ψιλόβροχο.

ΡΕ ΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΧΙΜΟΤΗΤΑ ΣΑΣ?????

Που είναι οι παλιές καλές μέρες που κανονίζαμε και άμα δεν έβρεχε εδώ φεύγαμε και ότι γίνει στο δρόμο ας γίνει.

Θα την βρούμε την άκρη δε θέλω απαισιοδοξίες.

Theod
Δημοσιεύσεις: 3524
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 19:05
Model: -
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Theod »

Τον διαψεύδω κατηγορηματικά... Εγώ δεν έχω μιλήσει με κανέναν :shock: :lol: :mrgreen:

pantelis
Δημοσιεύσεις: 871
Εγγραφή: Κυρ 16 Ιαν 2005, 11:13
Model: -
Τοποθεσία: Αγ. Δημητριος
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pantelis »

Παίδες το απόγευμα που θα μαζευτούμε στη λέσχη θα το συζητήσουμε το θέμα.

όποτε οποία απόφαση παρθεί θα γίνει το απόγευμα και θα ενημερωθείτε με δημοσίευση.
Στο Θείο ΜΑΣ....

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
HEO
Δημοσιεύσεις: 1099
Εγγραφή: Τρί 11 Ιαν 2005, 10:09
Model: FZ6
Model year: 2004
Τοποθεσία: Αθηνα Ιλιον, Βασιλεία Ρωμαίων - Los Gatos, California US
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από HEO »

Blackie έγραψε:Προσωπικά, προτείνω να μην αναβάλλουμε την εκδρομή, αλλά να την μεταφέρουμε σε περιοχή που θα μπορούμε να τη χαρούμε περισσότερο!
+1...
Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή
Παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή

Άβαταρ μέλους
lyon
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 2568
Εγγραφή: Πέμ 16 Νοέμ 2006, 21:09
Model: -
Τοποθεσία: Πετρουπολη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από lyon »

pantelis έγραψε:Παίδες το απόγευμα που θα μαζευτούμε στη λέσχη θα το συζητήσουμε το θέμα.

όποτε οποία απόφαση παρθεί θα γίνει το απόγευμα και θα ενημερωθείτε με δημοσίευση.

Κατα την εβδομαδιαια συγκεντρωση των μελων της λεσχης, παροντων και πολλων απο τους σεμμετεχοντες στην εκδρομη,
μετα απο αρκετη συζητηση,παρθηκε η αποφαση, και
βρισκομαι τωρα στην δυσαρεστη θεση να ανακοινωσω την ακυρωση-αναβολη της εκδρομης λογω καιρικων συνθηκων οπως εχουν ανακοινωθει απο την Εθνικη Μετεωρολογικη Υπηρεσια.
Ενα μεγαλο ευχαριστω και συγνωμη στους υπευθυνους του ξενοδοχειου
που εκ των πραγματων μενουμε εκτεθειμενοι με την υποσχεση ομως
οτι στις νεες ημερομηνιες πραγματοποιησης της εκδρομης θα προσπαθησουμε να ερθουμε σε επαφη και να φιλοξενηθουμε στο ξενοδοχειο τους.

Παραθετω παρακατω τους λογους ματαιωσης οπως εχουν επισημως ανακοινωθει:

"ΣΑΒΒΑΤΟ 22-03-2008
Βροχές και τοπικές καταιγίδες στην Ήπειρο, την Μακεδονία και την Θράκη. Χιονοπτώσεις θα σημειωθούν στα ορεινά της Ηπείρου. Στην υπόλοιπη χώρα θα υπάρχουν νεφώσεις πυκνότερες στην Θεσσαλία και την κεντρική Στερεά όπου θα σημειωθούν τοπικές βροχές. Αίθριος ο καιρός στην υπόλοιπη χώρα με ηλιοφάνεια και αραιές νεφώσεις. Ανεμοι από ΝΝΑ διευθύνσεις μέτριοι έως ισχυροί και τοπικά στο κεντρικό και νοτιοανατολικό Αιγαίο έως πολύ ισχυροί. Θερμοκρασία σε σημαντική άνοδο στην ανατολική και νότια Ελλάδα.
Αττική: Ηλιοφάνεια με αραιές. Ανεμοι ΝΝΑ μέτριοι έως ισχυροί και θερμοκρασία απο 15 έως 18 βαθμούς Κελσίου.


ΚΥΡΙΑΚΗ 23-03-2008
Βροχές και τοπικές καταιγίδες στην δυτική και βόρεια Ελλάδα. Χιονοπτώσεις θα σημειωθούν σε περιοχές της Ηπείρου με υψόμετρο >1400μ. Αργά το απόγευμα ο καιρός θα βελτιωθεί σημαντικά. Στην υπόλοιπη χώρα ηλιοφάνεια με τοπικές νεφώσεις πυκνότερες στην Πελοπόννησο και την κεντρική Στερεά όπου θα εκδηλωθούν τοπικές καταιγίδες τις μεσημεριανές κυρίως ώρες. Αιθριος ο καιρός στην ανατολική ηπειρωτική και νότια νησιωτική χώρα. Ανεμοι από ΝΝΔ διευθύνσεις μέτριοι έως ισχυροί και θερμοκρασία σε περαιτέρω άνοδο στα ανατολικά και νότια και σε πολύ υψηλά για την εποχή επίπεδα (έως 29 βαθμούς στην ανατολική Κρήτη και την Ρόδο).


ΜΕΣΟΠΡΟΘΕΣΜΗ ΚΑΙΡΙΚΗ ΕΞΕΛΙΞΗ
Η βδομάδα ξεκινάει με νεφώσεις και τοπικές βροχές στην Ήπειρο και την βορειοανατολική Ελλάδα. Αίθριος ο καιρός στην υπόλοιπη Ελλάδα με μικρή πτώση της θερμοκρασίας στα βορειοδυτικά.
Βροχές και τοπικές καταιγίδες αύριο στα δυτικά, τα βόρεια, τα νησιά του ανατολικού Αιγαίου, την Κρήτη και τα Δωδεκάννησα. Σταδιακά πάντως τα φαινόμενα θα περιοριστούν στον Έβρο και τα Δωδεκάννησα. Η θερμοκρασία δεν θα παρουσιάσει αξιόλογη μεταβολή."

Τα παραπανω επιβεβαιωνουν και τα παρακατω λικς εκτος του μετεο.

http://www.accuweather.com/world-foreca ... A&metric=1

http://www.hnms.gr/hnms/greek/forecast/ ... fdays=n3_6

http://www.freemeteo.com/default.asp?pi ... 61779&la=2
Οτιδηποτε απροσωπο διαβαζεις σε ενα φορουμ μπορει να προερχεται απο καποιον πιο
εξυπνο και πιο καταρτισμενο απο σενα, μπορει ομως και απο καποιον ασχετο. Η ευθυνη ειναι δικη σου!!!

Άβαταρ μέλους
Blackie
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: Τετ 03 Μάιος 2006, 14:15
Model: -
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Blackie »

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο Χρήστο και τον Παντελή για τη μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλλαν να πραγματοποιηθεί η εκδρομή!
:oeoeoe: :oeoeoe:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαδρομές Λέσχης”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης