ΟΤΑΝ Ο ΘΕΙΟΣ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ

Πληροφορίες από τις εκδρομές της λέσχης μας, φωτο και βιντεο...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Ο ΘΕΙΟΣ
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Τρί 03 Ιαν 2006, 22:33
Model: -
Τοποθεσία: ΕΔΩ
Επικοινωνία:

ΟΤΑΝ Ο ΘΕΙΟΣ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ

Δημοσίευση από Ο ΘΕΙΟΣ »

Με το καλό να αρχίσουμε τις εκδρομές μας για το 2007.
Μια και είμαι ο γηραιότερος όλων έχω και το δικαίωμα να γκρινιάζω και το παρακάτω κειμενάκι θα το βάζω σε κάθε post για εκδρομή.
Σαν γηραιότερος και σαν ένας απο αυτούς που συμμετέχουν στις περισσότερες απο τις εκδρομές παρακαλώ πολύ όλους τους συμμετέχοντες

• Να προσέρχονται "ευπρεπώς ενδεδυμένοι"
Κράνος – μπουφάν – μποτάκια πρέπει να είναι απαραίτητα.

• Οδηγούμε μέσα στα όριά μας. ΟΧΙ εκει που ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ οτι είναι τα όρια μας. Δεν κάνουμε τον Ταρζάν.
Προφανώς οι υπόλοιποι της παρέας δεν έχει κέφι να κάνει την Τζέην. Δεν χαλάμε το κέφι της παρέας με τις λαλακίες μας.

• Όσοι δεν συμμορφόνονται θα ακούνε την γκρίνια μου (και γκρινιάζω άσκημα)

Τα παραπάνω τα γράφω σαν Γιάννης Δεμίρης, σαν παλιός μοτοσυκλετιστής
Και οχι σαν πρόεδρος - μέλος του ΔΣ.
Δεν έχω σκοπό να θίξω κανέναν ούτε να αποθαρρύνω τους νέους μας φίλους.
Απλά ΑΠΑΙΤΩ να πηγαίνουμε και να γυρίζουμε γεροί, χαρούμενοι και η μόνη στεναχώρια μας να είναι οτι η όμορφη μέρα μας τελείωσε τόσο γρήγορα.
:wink: :wink: :wink:
Περιμένω σχόλια και αντιρήσεις (κατά προτίμηση)

Άβαταρ μέλους
nakedorange
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: Τρί 24 Οκτ 2006, 20:12
Model: -
Τοποθεσία: KIFFISOS ALLOU FUN PARK
Επικοινωνία:

Re: ΟΤΑΝ Ο ΘΕΙΟΣ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ

Δημοσίευση από nakedorange »

Φιλε Γιαννη,

1) Το οτι εισαι ο γηραιοτερος (οντως εισαι? :o ) ειναι σεβαστο φανταζομαι εκ μερους ολων-οσον αφορα την βαρυτητα των αποψεων,συμβουλων,προτροπων σου κλπ που αφορουν τον μοτοσυκλετισμο γενικοτερα.

Δεν σου δινει κανενα δικαιωμα ομως το "γηρας που επικαλεισαι" να γκρινιαζεις...σε κανεναν απολυτως!!


2)Ως γηραιοτερος "παρακαλεις"τους συμμετεχοντες στις εκδρομες οτι "πρεπει να ειναι απαραιτητα το κρανος,το μπουφαν και τα μποτακια"..

Γιαννη με ολο το συμπαθειο οι εννοιες του παρακαλω και του πρεπει στην προκειμενη περιπτωση ειναι ανακολουθες..(η προτρεπεις -συμβουλευεις καποιον εξηγωντας του η τον αναγκαζεις.. εσυ διαλεγεις-και τα δυο μαζι δεν γινονται!!)


...απο ποτε απο την "ευπρεπη ενδυση"εξαιρουνται τα γαντια και το παντελονι? :?


3)Δεν οδηγουμε στα ορια που εμεις νομιζουμε (ορια μας?) αλλα στα ορια που προκαθοριζονται(και αποδεχονται εννοειται οι συμμετεχοντες) απο τους υπευθυνους της εκδρομης..(αργο group,γρηγορο group ,regrouping, "σκουπες ,κλπ)

Παρα ταυτα οποιος γουσταρει να κτυπαει " 200αρες και να ξυνει τα αυτια του" δεν ειναι καθολου Ταρζαν για μενα..ως εκ τουτου και εγω βεβαιως δεν νιωθω ως Τζεην..

Καλο ειναι να "καταθετουμε" τις εμπειριες μας στους νεοτερους μοτοσυκλετιστες και εκεινοι να κρινουν μονοι τους!!!!

4)"Δεν έχω σκοπό να θίξω κανέναν ούτε να αποθαρρύνω τους νέους μας φίλους.
Απλά ΑΠΑΙΤΩ να πηγαίνουμε και να γυρίζουμε γεροί, χαρούμενοι και η μόνη στεναχώρια μας να είναι οτι η όμορφη μέρα μας τελείωσε τόσο γρήγορα."

Μαζι σου Γιαννη..


Τεσπα...το οτι εισαι γηραιοτερος δεν σημαινει (φανταζομαι) οτι ξεχασες πως σκεφτεσαι και πραττεις ως νεοτερος!!! :wink:


Φιλικα και με σεβασμο παντα..

Μπαμπης

fazerdreamer

Δημοσίευση από fazerdreamer »

Φιλε μπαμπη,εξαιρεσες το οτι ο Θειος μιλαει απτην πλευρα του Ανθρωπου-Μοτοσυκλετιστη και τονιζοντας ΟΧΙ απτο μερος του Προεδρου Λεσχης το οποιο ανετα θα μπορουσε να επικαλεστει και βασει συνελευσης να ορισει ΝΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΕΣ για τους παντες.Το γηραιοτερος σημαινει συνηθως οτι λαμβανουμε την πειρα του και χαιρομαστε σαν νεοτερης ηλικιας και στην τελικη αν θα γκρινιαξει και λιγο,θα χει τα δικια του και οφειλουμε αν μη τι αλλο να μην καβαλαμε καλαμια.ΔΕΝ εχω τιποτα μαζι σου,τιθομαι καθετα στην αποψη σου,δημοκρατια εχουμε,υποστηριζω την αποψη του...γηραιοτερου σαν πιο ολοκληρωμενη και ασφαλως δραστικα ΑΣΦΑΛΕΣΤΕΡΗ. :!:

Φιλικα Στεφανος.

Άβαταρ μέλους
zaharakis
Δημοσιεύσεις: 1097
Εγγραφή: Πέμ 03 Φεβ 2005, 23:36
Model: -
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από zaharakis »

λοιπον αφηστε ησυχο τον θειο γιατι θα εχουμε ιστοριες!! :shock: :shock:

μπαμπη θα τιμωρηθεις βαναυσα και δια μαστιγιου,ροπαλου,σκουποξυλου και οτι τελος παντων σκληρο και μακρυ :lol: βρεθει την ωρα αυτη που θα σε πετυχω μπροστα μου </->/p1


ο γιαννης εχει απολυτο δικιο περαν της πλακας και αυτοσκοπος σε καθε εξορμηση μοτοσυκλετιστη-ειτε κοντινη βολτα αλλα ειτε και ταξιδι-ειναι να γυρισει πισω ακεραιος χωρις την παραμικρη απωλεια και στεναχωρια και γεματος με νεες εμπειριες.

καλη η καγκουρια αλλα δεν ειναι για πολλα παιδια..ολοι μας εχουμε καποιον-ους να μας περιμενουν να γυρισουμε απο την βολτα μας .....ολοκληροι :!:

δεν ειναι για αστεια σημερα ετσι πως ειναι τα πραγματα στην ελλαδιτσα μας...

σκοπος της καθε βολτας ειναι να μαζευτουμε ολοι οι φιλοι και γνωστοι της παρεας αλλα και ολα τα νεα παιδια που συμμετεχουν σε καθε βολτα και να περασουμε καλα και να γελασουμε με την ψυχη μας!ετσι γινεται συνηθως αλλα τον τελευταιο καιρο μετα απο μερικα (ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΛΑΦΡΑ) ατυχηματα στην παρεα,εχουμε αρχισει να σκεφτομαστε οτι πρεπει να το λεμε κι ολας ...και οχι μονο να το θεωρουμε δεδομενο οτι το εχουμε....υποψιν μας...


ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ 1404 !!!!!!

ολοι μας θελουμε και να τρεξουμε λιγο παραπανω,αλλα και να στριψουμε πιο κατω....οσο μας παιρνει ομως και λιγο λιγοτερο...ποτε περισσοτερο!!!

καλυτερα να βγουμε απο μια στροφη 2οι αλλα ορθιοι παρα 1οι αλλα ξαπλα!!!
καλυτερα να φρεναρουμε εμεις πιο πρωτοι και να χασουμε τυχον...κυνηγητο με καποιον αλλον παρα να μεινουμε μπροστα και να μην μπορεσουμε να ...συνεχισουμε ....... :? :?

δεν ειναι αστεια ουτε και παρεξηγησιμα τα λογια του θειου και καλα θα κανουμε ολοι μας να τα εχουμε παντα στο μυαλο μας!!
ολοι μας αγαπαμε αυτο που κανουμε....
ας κοιταμε να το κανουμε με ασφαλεια..
οχι αλλες απωλειες.
Δημητρης Χαλκιδα
http://www.youtube.com/my_videos?feature=mhum

Άβαταρ μέλους
nakedorange
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: Τρί 24 Οκτ 2006, 20:12
Model: -
Τοποθεσία: KIFFISOS ALLOU FUN PARK
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nakedorange »

Aλητη μηχανοβιε μηπως αφηνεις καποιο σεξουαλικο υπονοουμενο εις βαρος μου? επιτρεπεται ευγενη μου νεανια η χρηση μαστιγιου,ροπαλου,σκουποξυλου και οδοντογλυφιδων (σκληρο και μακρυ δικο σου δεν μπορω να φανταστω κατι αλλο...) εναντιον μου? :wink:

Ξεχνας βρε καγκουρα πως σε καθε εκδρομη χανεις τις εξοδους .. :lol: :lol:

Σοβαρα τωρα ,επι της ουσιας δεν διαφωνω με τον Θειο με το στυλ εκφρασης διαφωνω.. 8) 8)

Steve

Δημοσίευση από Steve »

Πέρα από τη πλάκα πάντως ο Γιάννης έχει απόλυτο δίκιο σε αυτά που λέει, το γνωρίζουμε όλοι μας, αλλά
καλό είναι να μας τα υπενθυμίζουνε κάθε τόσο...

Πάντα πρέπει να έχουμε βαθιά στο μυαλό μας πως το πιο βασικό από όλα σε κάθε βόλτα που κάνουμε
είναι να γυρίζουμε πίσω γεροί και έτοιμοι για την επόμενη βόλτα μας...


Εγώ από μεριά μου θα προσπαθήσω όσο μπορώ να τηρήσω αυτά που λέει ο Θείος σε κάθε βόλτα που θα
συμμετέχω και θα έρχομαι και ευρπ...ερυπ...πως στο διάτανο τόπε αυτό...α ναι...και ευπρεπώς ενδεδυμένος
(αν και θα δυσκολευτώ λίγο γιατί ως γνωστό σε μας τους νέους βράζει το αίμα μας... :wink: )

Άβαταρ μέλους
Billy_BMW
Δημοσιεύσεις: 1355
Εγγραφή: Κυρ 11 Δεκ 2005, 19:23
Model: -
Τοποθεσία: Bayerische Motoren Werke - Niederlassung Zentrum Munchen
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Billy_BMW »

Εγώ με το στυλ του Θείου πάντα διαφωνώ γιατί τα λέει καλύτερα απο όλους τους άλλους. :lol: :lol: :lol:


Πέρα απο την πλάκα πάντως τα θέματα οπου θίγει ο γερο -ξεκουτο-γκρινιάρης είναι πολύ σοβαρά για να μένουμε στο τρόπο διατύπωσής τους απο τον Γιάννη ή όποιον άλλο αναφέρεται σε αυτά.

Δεν είναι μόνο να προσέχουμε τη δική μας ασφάλεια αλλά να λειτουργούμε και πολύ ομαδικά(σπάνιο για τη ράτσα μας)ώστε και όλους τους νέους φίλους οπου μπαίνουν στο χώρο να αντιλαμβάνανονται το ρίσκο και τη σπουδαιότητα των μέτρων οπου χρειάζονται για την προφύλαξή μας.


Εν κατακλείδη Θείο διαφωνώ απόλυτα μαζί σου γιατί όχι μόνο δεν γκρινιάζεις αλλά παραείσαι καλό παιδί.

Μπάμπη διαφωνώ και μαζί σου γιατί κράζεις τον θείο που παραείναι καλό παιδί.Και συμφωνώ που δε "κράζουμε"(με την γλυκιά έννοια) όσους δεν προσέχουν για να έχουν.

Το ότι γράφω σήμερα οφείλεται στο ότι 2 φορές σε τροχαία φορούσα κράνος.

Φιλάκια σε όλους.

Καλως ήρθε η άνοιξηηηηηηηηηηηηηηηηηηη καλώς να έρθει και το καλοκαίρι για να ξεκαπνίσουμεεεεεεεεεεεεε

Άβαταρ μέλους
Ο ΘΕΙΟΣ
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Τρί 03 Ιαν 2006, 22:33
Model: -
Τοποθεσία: ΕΔΩ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Ο ΘΕΙΟΣ »

Φίλε Μπάμπη ευχαριστώ για τις επισημάνσεις.
Οπως ξέρετε δεν είμαι και λογοτέχνης οπότε κάποια πράγματα μάλλον δεν τα διατύπωσα σωστά. Θα προσπαθήσω την επόμενη φορά που θα γκρινιάξω να το κάνω καλύτερα.
Απλά και για να με καταλάβεις έχω βαρεθεί να βλέπω φίλους να "φεύγουν " για μαλ***ες.
Ο αδερφός μου φοράει διαφορετικό νούμερο παπούτσι σε κάθε πόδι γιατί (ακόμη και σήμερα) δεν μπορεί να φορέσει μποτάκια
κλπ κλπ
Πράγματα που με καίνε και για τα οποία εγω προσωπικά νοιώθω να έχω κάποια ευθύνη απέναντι στους νεότερους.

Άβαταρ μέλους
nakedorange
Δημοσιεύσεις: 550
Εγγραφή: Τρί 24 Οκτ 2006, 20:12
Model: -
Τοποθεσία: KIFFISOS ALLOU FUN PARK
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nakedorange »

ΔΗΜΟΣΙΩΣ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑΝΝΗ...ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΛΟΓΟΤΕΧΝΗΣ!

:salut:

Άβαταρ μέλους
Ο ΘΕΙΟΣ
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Τρί 03 Ιαν 2006, 22:33
Model: -
Τοποθεσία: ΕΔΩ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Ο ΘΕΙΟΣ »

Το ξαναπάμε απο την αρχη

Με το καλό να αρχίσουμε τις εκδρομές μας για το 2008.
Μια και είμαι ο γηραιότερος όλων έχω και το δικαίωμα να γκρινιάζω και το παρακάτω κειμενάκι θα το βάζω σε κάθε post για εκδρομή.
Σαν γηραιότερος και σαν ένας απο αυτούς που συμμετέχουν στις περισσότερες απο τις εκδρομές παρακαλώ πολύ όλους τους συμμετέχοντες

• Να προσέρχονται "ευπρεπώς ενδεδυμένοι"
Κράνος – μπουφάν – μποτάκια πρέπει να είναι απαραίτητα.

• Οδηγούμε μέσα στα όριά μας. ΟΧΙ εκει που ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ οτι είναι τα όρια μας. Δεν κάνουμε τον Ταρζάν.
Προφανώς οι υπόλοιποι της παρέας δεν έχει κέφι να κάνει την Τζέην. Δεν χαλάμε το κέφι της παρέας με τις λαλακίες μας.

• Όσοι δεν συμμορφόνονται θα ακούνε την γκρίνια μου (και γκρινιάζω άσκημα)

Τα παραπάνω τα γράφω σαν Γιάννης Δεμίρης, σαν παλιός μοτοσυκλετιστής
Και οχι σαν πρόεδρος - μέλος του ΔΣ.
Δεν έχω σκοπό να θίξω κανέναν ούτε να αποθαρρύνω τους νέους μας φίλους.
Απλά ΑΠΑΙΤΩ να πηγαίνουμε και να γυρίζουμε γεροί, χαρούμενοι και η μόνη στεναχώρια μας να είναι οτι η όμορφη μέρα μας τελείωσε τόσο γρήγορα.

Περιμένω σχόλια και αντιρήσεις (κατά προτίμηση)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαδρομές Λέσχης”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης