Παπουτσακια τελος στο fazer , τι ομως ?

Όσα θα θέλατε να μάθετε για τα ελαστικά της μηχανής σας!!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Η κατηγορία Ελαστικά αφορά γνώμες, προσωπικές επιλογές, τέστ, νέα μοντέλα,
γενικές τιμές τιμοκαταλόγων αντιπροσωπιών και γενικότερα πληροφόρηση για Ελαστικά και
ΟΧΙ ΕΜΠΟΡΟΥΣ-ΛΑΣΤΙΧΑΔΕΣ και τιμοκαταλόγους αυτών!!!
Άβαταρ μέλους
dudukas
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Παρ 11 Ιουν 2010, 13:55
Model: -
Τοποθεσία: Ζακυνθος
Επικοινωνία:

Re: Παπουτσακια τελος στο fazer , τι ομως ?

Δημοσίευση από dudukas »

στο 400 εχω βαλει τα diablo rosso2 Η ειναι φοβερα λαστηχα ειναι λες κ οδηγαω αλλο μηχανακι κ ζεστενονται για πλακα...Τωρα στο 600 που λες που φοραει τα ιδια νουμερα (110/70/17-160/60/17) θα στα προτυνα αλλα με δεικτη ταχυτητας W...http://www.pirelli.com/tyre/ww/en/motor ... .tab?tab=8
ενα μπλε 400αρι του 98!!!(600 πλεον.....)

Άβαταρ μέλους
vassilis_s2
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Τρί 05 Ιούλ 2011, 08:16
Επικοινωνία:

Re: Παπουτσακια τελος στο fazer , τι ομως ?

Δημοσίευση από vassilis_s2 »

pavlaras1 έγραψε:Που να δοκιμασεις και τα:
Dunlop
1. Dunlop Sportmax D212 GP Pro. (Θέλω αυτά)
2. Dunlop Sportmax GP Racer D211. (έχω αυτά)
3. Dunlop Sportmax Sportsmart. (και αυτά)

Bridgestone
1. Bridgestone BATTLAX BT-003 RS Sport. (Θέλω αυτά)
2. Bridgestone BATTLAX S20 Sport. (εχω αυτα)
3. Bridgestone BATTLAX BT-016 PRO Sport.

:)
Τα επομενα θα ειναι 'η τα S20 'η τα sportsmart ! Τα αλλα ειναι πολυ αγωνιστικα για μενα και πιστευω πως δεν υπαρχει λογος να τα βαλω! Απλα τωρα μετα το χαλι που ειχα για λαστιχα ,με αυτα αισθανομαι οτι πεταω! Αλλα αφου τα εχεις δοκιμασει και τα S20 και τα sportsmart για κανε μια αναλυση..Αν θες παντα! :)

Άβαταρ μέλους
pavlaras1
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: Δευ 29 Δεκ 2008, 03:00
Model: MT09
Επικοινωνία:

Re: Παπουτσακια τελος στο fazer , τι ομως ?

Δημοσίευση από pavlaras1 »

Καταρχας τα εχω σε διαφορετικα μηχανακια επομενως μπορει να μην ειναι και πολυ αντικειμενικη η κριτικη.
Παραδειγμα τα Dunlop Sportmax Sportsmart τα εχω στο S2 ενω τα Bridgestone BATTLAX S20 Sport τα εχω στο ZZR.
Νοιωθω οτι τα S20 ειναι πολυ καλυτερα σε ολα απο την εκκινηση, στο φρεναρισμα και ειδικα στο στριψιμο γρηγορο και κολαει.
Τα SportSmart δεν λεω οτι δεν ειναι καλα αλλα τα νοιωθω οτι ειναι λιγο υποδιεστερα ως αρκετα και οτι ειναι πιο πολυ για ταξιδια παρα για ζορισματα γιατι καποιες φορες νοιωθω οτι γλυστρανε και δεν πατανε πολυ καλα.
Υποψην θεωρω οτι η κριτικη μου δεν ειναι αντικειμενικη γιατι δεν εχουν φορεθει και τα 2 στο ιδιο μηχανακι.
Καταρχας το S20 ειναι 190 το πισω και η μηχανη ζυγιζει 268 κιλα ενω το πισω λαστιχο στο s2 ειναι 180 και το μηχανακι ζυγιζει 207 κιλα.
Εαν τα εβαζα σε καποια σειρα θα ηταν καπως ετσι:
1. Dunlop Sportmax GP Racer D211. (FZ1)
2. Bridgestone BATTLAX S20 Sport. (ZZR1400)
3. Dunlop Sportmax Sportsmart. (S2)

Επισης οταν η Bridgestone λεει τα ελαστικα τις Sport Touring ειναι ουσιαστικα εννοει τα Touring.
Ενω οταν λεει Sport αναφερεται ουσιαστικα στα Sport Touring.
Και τελος τα Race ειναι τα πραγματικα Racing.
Απο Super Sport εχει μονο ενα ζευγαρι και γιαυτο δεν εχει ξεωριστη κατηγορια και ειναι το BT-003RS.
Ενω στην Dunlop οι κατηγοριες ειναι διαφορετικες, περισσοτερες γιατι εχει και περισσοτερα ελαστικα αν και εκει παλι η λογικη ειναι λιγο πολυ το ιδιο.
Τα Sport Touring ελαστικα τις ειναι τα Touring.
Ενω τα SuperSport ειναι τα Sport Touring.
Τα HyperSport ειναι τα SuperSport τις.
Και τελος τα Track Day και Competition ειναι τα Race-Racing που εχει.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Jo.Da. την Δευ 17 Ιουν 2013, 18:55, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Όχι άσκοπες παραθέσεις...


Άβαταρ μέλους
pavlaras1
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: Δευ 29 Δεκ 2008, 03:00
Model: MT09
Επικοινωνία:

Re: Παπουτσακια τελος στο fazer , τι ομως ?

Δημοσίευση από pavlaras1 »

Παρακαλω φιλε μου.
Αλλωστε γιαυτο ημαστε ολοι εδω για να βοηθαει ο ενας των αλλων με τον ενα ή των αλλων τροπο.
;)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Jo.Da. την Τρί 18 Ιουν 2013, 20:04, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Λόγος: ΟΧΙ ΑΣΚΟΠΕΣ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙΣ...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ελαστικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες