Λάστιχα για fz6 2006

Όσα θα θέλατε να μάθετε για τα ελαστικά της μηχανής σας!!
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Η κατηγορία Ελαστικά αφορά γνώμες, προσωπικές επιλογές, τέστ, νέα μοντέλα,
γενικές τιμές τιμοκαταλόγων αντιπροσωπιών και γενικότερα πληροφόρηση για Ελαστικά και
ΟΧΙ ΕΜΠΟΡΟΥΣ-ΛΑΣΤΙΧΑΔΕΣ και τιμοκαταλόγους αυτών!!!
Απάντηση
isaias1983
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ 10 Ιουν 2015, 18:52
Model: FZ6
Model year: 2005
Επικοινωνία:

Λάστιχα για fz6 2006

Δημοσίευση από isaias1983 »

Καλημέρα στο forum!
Έχω ένα fz6 του 2006 κ θέλω να αλλάξω λαστιχένια!
Φοράω metzeler m5 νομίζω του 2015!
Ναι ξέρω είναι παλιά αλλά δεν κάνω πάνω από 10-15 χλμ τη μέρα κ αυτα μέσα στη πόλη με χαμηλή ταχύτητα.δεν βγαίνω έξω από τη πόλη να το αναφέρω κ αυτό.
Θέλω κάτι οικονομικό κ βρήκα σε ελληνικό κατάστημα τα dunlop sportmax gpr 300 ζευγάρι εμπρός κ πίσω στα 205€ μαζί με τα μεταφορικά για τα Χανιά που βρίσκομαι...
Επίσης πήρα τηλ κ ρώτησα κ τα λάστιχα είναι παραγωγής τέλος 2022.
Αξίζει να τα βάλω η να κοιτάξω σε κάτι πιο ακριβό?
Ξαναλέω ότι η χρήση της μηχανής είναι για να πηγαινοέρχομαι στη δουλειά!
Αν έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο μεχρι 250€ σας ακούω!
Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Άβαταρ μέλους
VlackRider
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τρί 22 Ιούλ 2008, 22:28
Model: FZ6
Τοποθεσία: Ξάνθη
Επικοινωνία:

Re: Λάστιχα για fz6 2006

Δημοσίευση από VlackRider »

Καλησπέρα φίλε, έχω και γω fz6 του 2006 και επίσης χρησιμοποιώ την μηχανή σχεδόν σαν εσένα ( μέσα στην πόλη περισσότερο και λίγο εκτός) . Τα dunlop sportmax gpr 300 τα είχα για 3 χρόνια. Τα άλλαξα παρεμπίπτοντος χθες και έβαλα ξανά τα Dunlop Roadsmart II τα οποία φορούσα πριν από τα dunlop sportmax gpr 300.
Γνώμη μου, και τα δύο είναι φοβερά ελαστικά για την χρήση που θες. Βαλτά άφοβα. Σου προτείνω να δεις και τα λίγο καλύτερα Roadsmart II. Τα έβαλα χθες με 240€ με περαστικά, βαλβίδες και ζυγοστάθμιση. Ωραία λάστιχα και κρατάνε σε χρόνο χωρίς να κάνεις πολλά χιλιόμετρα όπως εσυ, δηλαδη καλό και οικονομικό λάστιχο. Είχα φορέσει και Continental και Metzeler αλλά στα Dunlop έδεσα.

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3073
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Λάστιχα για fz6 2006

Δημοσίευση από SoR_gr »

Ησαία φοράς λάστιχα του 2015 και αναρωτιέσαι εάν του 2022 είναι οκ; :lol: :lol:

Αν σε απασχολεί η τιμή των ελαστικών, τότε είναι καλή και συνεννοήσου με όποιον θα στα τοποθετήσει για να δεις ποσο θα πανε σύνολο.

Λέω αν σε απασχολεί και ψάχνεις κάτι οικονομικό, γιατί αντίστοιχα άλλος θα εψαχνε για επιδόσεις οπότε αυτόματα θα πάει σε πιο ακριβά ελαστικά

πιστευω αν δεν εχεις συγκεκριμενες απαιτήσεις ή συγκεκριμένη χρήση (δλδ απλα ενα απλο πήγαινε-έλα στη δουλειά χωρίς ταχύτητες άνω των 80-90), αν εχεις ελαστικά 3-4 ετών (και δεν έχεις ξεπερασει τα 15.-20.000 χλμ) εισαι οκ.
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ελαστικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης