Orange Days

Καθημερινές συζητήσεις σχετικα με μοτό , απόψεις , εντυπώσεις , νέα μοντέλα
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
johnmiry
Δημοσιεύσεις: 407
Εγγραφή: Τρί 20 Μάιος 2008, 19:31
Model: FZ1
Model year: 2008
Τοποθεσία: Kavala
Επικοινωνία:

Orange Days

Δημοσίευση από johnmiry »

Χθες είχα τη χαρά να βρεθώ κι εγώ στην Ξάνθη και να δώ από κοντά αλλά και να δοκιμάσω τις μοτοσυκλέτες της ΚΤΜ. Πέρα από ένα πολύ γιορτινό κλίμα που έδεινε ωραίο τόνο στο event υπήρχαν 12 μοτοσυκλέτες που θα μπορούσε κάποιος να δοκιμάσει. Μια όμορφη διαδρομή στο περιαστικό δάσος με πολλές στροφές, κομμάτια όπου μπορούσες να ανοίξεις, αλλά και λίγο πόλη...

Οδήγησα τρεις... Τα RC 390, 1290 Super Adventure και Super Duke 1290...

Για το "μικρό" RC 390 έχω να πω ότι πολλές μεγάλες θα ζήλευαν τη συμπεριφορά του... Μια εξαιρετική entry level μοτοσυκλέτα, τέλειο σχολείο για μια καλή αρχή. Αλλαγές κατεύθηνσης με τη σκέψη, πολύ καλα φρένα, δύναμη και αρμονικό σύνολο πλαισίου - αναρτήσεων.

Οσο αφορά τo Super Adventure, μία μοτοσυκλέτα που προς το παρόν δε
μ' ενδιαφέρει, εχω να πω ότι έχει πολύ δύναμη για το είδος της, η άνεση των ημιενεργητικών αναρτήσεων είναι υπεράνω σχολίων, τα φρένα, το πλαίσιο επίσης και γενικά όλα άριστα, όπως άλλωστε αρμόζουν σε μια μοτοσυκλέτα 20000 ευρώ... Λίγο απρόθυμη μου φάνηκε σε πολύ κλειστές στροφές, αλλά αυτό μάλλον είναι φυσιολογικό για το είδος της.

Για το Super Duke τώρα, τα λόγια ειναι μάλλον περιτά... Τα έχουμε διαβασει όλοι στον ειδικό τύπο, κάποιοι τυχεροί το οδηγήσαμε κιόλας, το είδαμε από κοντά, συζητήσαμε για τα 180 του άλογα, για το πλαίσιο του, για τις αναρτήσεις του και για πολλά άλλα του... Η αίσθηση που σου δίνει όμως το "τέρας", δεν είναι κάτι που μπορεί να περάσει μέσα σε δυό αράδες... Απλά παροτρύνω όποιον έχει τη δυνατότητα να το οδηγήσει για να καταλάβει πως πρέπει να είναι στημένες οι μοτοσυκλέτες 1000+ κυβικών...

Αν και πάντα κοιτούσα τις μοτοσυκλέτες του Αυστριακού εργοστασίου με θαυμασμό, τώρα δηλώνω και επίσημα fun... Δικαιολογώ απόλυτα το Ready to Race και ελπίζω κάποτε ο μεγαλοδύναμος να με αξιώσει να αποκτήσω κι εγώ μία....

:mrgreen:
Η ελευθερία είναι κάτι που πεθαίνει αν δεν το χρησιμοποιείς.
Ακριβώς σαν τη μοτοσυκλέτα...(Β.Κ.)
FZ1 SA..................... :vader: ................. </>5 </>5

Solomon
Μέλος Δ.Σ.
Δημοσιεύσεις: 2226
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 00:52
Επικοινωνία:

Re: Orange Days

Δημοσίευση από Solomon »

μη τα λες αυτα εδω μεσα παιδι μου,ειναι σφιγγοφωλια κ θ αρχισουν τα πικροχολα τους σχολια περι αξιοπιστιας κ συνεργειων!!!
σιγα σιγα θα βρεις κ εσυ το φως σου,στο σωστο δρομο εισαι.εκανες τεστ ραιντ κ μολυνθηκες με το πορτοκαλι μικροβιο.οση γιαπωνεζικη αντιβιωση κ να παρεις δε προκειται να θεραπευτεις ποτε. το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να υποκυψεις στην ασθενεια σου κ να την αφησεις να σε καταβροχθισει(κατα προτιμηση με ακραποβιτς πανω να γουσταρεις ακομη περισσοτερο...)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Μοτοσυκλέτας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες