fz6 vs z750

Καθημερινές συζητήσεις σχετικα με μοτό , απόψεις , εντυπώσεις , νέα μοντέλα
Άβαταρ μέλους
eddiekayak
Δημοσιεύσεις: 317
Εγγραφή: Πέμ 20 Ιαν 2011, 17:01
Model: FZ8
Τοποθεσία: Κάπου στην Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: kawasaki ZX14R

Δημοσίευση από eddiekayak »

Vallinor έγραψε:Σιγα μωρε..... μια ζωη τα καλυτερα μηχανακια κτλ...... ΜΙΑ ΖΩΗ ηταν 2η αν οχι παρακατω..... ΠΟΤΕ το 10αρι δεν επιανε το R1 Ποτε το Ζ δεν θα πιασει το το Fazer 800 και 1000 αντιστοιχα..... εδω το 600 δεν πιανει..... Για τα φρενα λενε πολλα για τις αναρτησεις λενε αλλα τοσα.... νομιζω πως τζαμπα την θεοποιητε
Άνοιξα τις προάλλες με ένα Ζ750 στην παραλία και με έψαχνε........ :) :) :) :) :)
FZ8S
Εικόνα

toufekas
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Παρ 23 Ιούλ 2010, 14:10
Επικοινωνία:

Re: kawasaki ZX14R

Δημοσίευση από toufekas »

εγω παντως δεν τα χωνευω..... ειναι αξιοπιστα οκ οπως και καθε ιαπωνας αλλα θεωρω οτι απο τις 4 γιαπνεζες ειναι η 4η....
και επισης θεωρω οτι το μονο που χτυπουσε παντα ηταν τα πολλα αλογα. ουτε πλαισια ουτε αναρτησεις ουτε φρενα. οχι οτι ειναι μαπα, απλα ο ανταγωνισσμος ειχε καλυτερα. οσον αφορα το ζ750 με το φειζερακι σε πλαισιο δεν συγκρινονται... το φειζερ του ριχνει στα αυτια. και αν θελουμε να εχουμε σοβαρη συγκριση ας δουμε το fz8 με το z. απλα του κοπαναει στα αυτια. κατα τα αλλα zx12 δεν εχω οδηγησει ουτε και busa δεν εχω γνωμη.... για τα 200 αλογα του zx10 κραταω επιφυλαξεις γιατι τροχο το βλεπω 170 με το ζορι! οχι οτι ειναι λιγα, απλα ο ανταγωνισμος δεν εχει απαντησει ακομα μετα την ελευση του bmw.
σορρυ ρε παιδες αλλα τι kawaso μου λετε, για μενα μια ζωη θα ειναι πολυ κατω αυτα τα μηχανακια....
κ ας μεγαλωσα με φωτο του πατερα μου με το z της εποχης στο σαλονι!!! 8)
χαλαραααα.....

Άβαταρ μέλους
barimagas
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Τετ 08 Ιούλ 2009, 12:12
Model: -
Τοποθεσία: Αθηνα, Ζωγραφου
Επικοινωνία:

Re: kawasaki ZX14R

Δημοσίευση από barimagas »

Εχω ανοιξει πολλες φορες με ζ750 και εχω χασει σε ολες. Μεχρι να αρπαξει το φειζερ, το 750 λογου ροπατου κινητηρα εχει κανει ηδη διαφορα.

Άβαταρ μέλους
Tigrisss
Δημοσιεύσεις: 1485
Εγγραφή: Δευ 13 Οκτ 2008, 09:25
Επικοινωνία:

Re: kawasaki ZX14R

Δημοσίευση από Tigrisss »

Oxi ρε μαγκα, τι ειπες τωρα, θα ανοιξεις πολεμο με όλους τους 600ρηδες....... +:Brick wall=+:](*,) είναι δυνατον το Ζ να ανοιγει καλύτερα :?: :D



τουφεκα, το ΖΧ10 του 2011 εχει 207 αλογα, 200 εχει του 2010......
και γενικα περι ορεξεως κολοκυθοπιτα, θεωρω οτι δεν μπορει καποιος να μιλαει για αυτα τα μηχανακια οταν δε τα εχει οδηγησει πραγματικά, και να μπορει να καταλαβει τι συμβαινει.
ποιος από εμας που κρίνουμε μπορει να καταλάβει διαφορές σε πλαίσια??? :shock:
εχεις στρίψει δηλαδη γόνατα κατω σε πίστα παρατεταμενα με GSXR-R1-CBR-ZX και καταλαβες οτι δεν κανει????
Ο έξυπνος άνθρωπος αλλάζει γνώμη. Ο ηλίθιος ποτέ.

toufekas
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Παρ 23 Ιούλ 2010, 14:10
Επικοινωνία:

Re: kawasaki ZX14R

Δημοσίευση από toufekas »

τα πλαισια που μπορω να συγκρινω ειναι του φζ6 και του z... και αστο τιγρη οχι επειδη το εχω το μηχανακι, αλλα το πλαισιο τους δεν συγκρινεται. απο την αλλη οχι δεν ειμαι ο gibernau και δεν ξυνω μαρσπιεδες απο gixxer και ρ1 αλλα η εξελιξη κυριως της honda και της yamaha ερχεται απο τους αγωνες και η kawaso εκει ειναι ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ.

α και τα 207 κλπ ξεχασε τα τιγρη.... αν το περσινο ελεγε 200, τροχο ειχε 160...... μονο το bmw ειπαν 193 και ειχε 188 τροχο. ολοι οι ιαπωνες λεγαν 180 και τροχο ειχαν 155+ περιπου αλλα η kawasaki το ξεφτιλισε! αλλο 25 αλογα μειον, αλλο 40!
χαλαραααα.....

Άβαταρ μέλους
sakill
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Παρ 10 Απρ 2009, 03:14
Model: -
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Re: kawasaki ZX14R

Δημοσίευση από sakill »

barimagas έγραψε:Εχω ανοιξει πολλες φορες με ζ750 και εχω χασει σε ολες. Μεχρι να αρπαξει το φειζερ, το 750 λογου ροπατου κινητηρα εχει κανει ηδη διαφορα.
Δεν θελω να σας απογοητευσω αλλα και γω και το γυμνο και το φερινγκατο μου εφευγαν....!Αλλα και παλι αγαπω τι fazeroυκλα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ....! :/abwave::)
"Πότε θα μάθω να πλαγιάζω καλά..?? "

Stroumfakias power ®

Άβαταρ μέλους
Vallinor
Δημοσιεύσεις: 1312
Εγγραφή: Τρί 07 Ιούλ 2009, 12:31
Model: -
Τοποθεσία: Brno
Επικοινωνία:

Re: kawasaki ZX14R

Δημοσίευση από Vallinor »

Δηλαδη εσεις που τρεξατε και χασατε ανοιξατε κανονικα??? Κανατε εκινηση με πανω απο 6000 στροφες στον κινητηρα σας??? Αμφιβαλω αν εγινε σωστά η κοντρα.......... Η βλακεια ειναι οτι εχω στην αυλη μου το FZ το δικο μου και εχω και ενα Ζ750 2010 μοντελο.... αλλα ειμαι μονος μου αρα δεν μπορω να κανω την κοντρα χχχαχαχαχαα. Επειδη ομως εχω οδηγησει αρκετα και τα 2 θεωρω πως αν ξεκινησεις σωστα το Ζ θα μεινει πισω και αν οχι στην αρχη μετα απο λιγα μετρα σιγουρα.....
Live for nothing or die for something??

Άβαταρ μέλους
Tigrisss
Δημοσιεύσεις: 1485
Εγγραφή: Δευ 13 Οκτ 2008, 09:25
Επικοινωνία:

Re: kawasaki ZX14R

Δημοσίευση από Tigrisss »

RAM - AIR

Δεν γραφει στο δυναμομετρο.....μόνο οταν ανοιγεις το γκαζι....πεστα ρε morbid :D

to σχολιο για τους αγωνες, πραγματικα δεν εχει καμία σχεση....επειδη δεν ειναι στα gp δε σημαινει οτι δεν εχει εξελιξη....

p.s.
το fazer 600 αν ξεκινησεις με 6000 περναει το zx14 :!:


και για να μη παρεξηγούμαι, εμενα δε μου αρεσει το Ζ750.....προτιμω το fazer, και δε με πειραζει που είναι λίγο πιο αργο, είναι πιο ανετο... :D
Ο έξυπνος άνθρωπος αλλάζει γνώμη. Ο ηλίθιος ποτέ.

Άβαταρ μέλους
nionios
Δημοσιεύσεις: 1144
Εγγραφή: Δευ 23 Μαρ 2009, 13:42
Model: FZ1
Model year: 2008
Τοποθεσία: Charming N.California
Επικοινωνία:

Re: kawasaki ZX14R

Δημοσίευση από nionios »

Το σιγουρο ειναι οτι το 750 παταει το fazer,αποδεδειγμενο,ειναι πιο δυνατο με πιο ροπατο κινητηρα...πως να το κανουμε
αλλα το θεμα μας δεν ειναι αυτο!!
Και ρωτάει ο τροχύλιας
-Ήντα γινε?Πραμααααα του απαντάει ο καργιάτζουλας.....

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: kawasaki ZX14R

Δημοσίευση από koulis »

:lol: vallinor,
για να καταλαβω δλδ....εισαι εσυ με το fz6 κ ο φιλος σου με το z750....εσυ θα ανοιξεις κανοντας εκκινηση εχοντας 1η αλλα με 6000στρκ ο φιλος σου κανονικα.....1η ρελαντι κ παμε....σ'ωραιος!!!!κ ο ποντιος πιλατος πιο δικαιος θα ηταν :lol: :lol:
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Άβαταρ μέλους
nionios
Δημοσιεύσεις: 1144
Εγγραφή: Δευ 23 Μαρ 2009, 13:42
Model: FZ1
Model year: 2008
Τοποθεσία: Charming N.California
Επικοινωνία:

Re: kawasaki ZX14R

Δημοσίευση από nionios »

oxi μωρη κουλομαρια :mrgreen: δεν εννοει αυτο...ρωταει αν ξεκινησαν κανονικα για κοντρα αν ηξεραν δλδ να ''το πανε''
αυτο εννοει ο κωστας... 8)
Και ρωτάει ο τροχύλιας
-Ήντα γινε?Πραμααααα του απαντάει ο καργιάτζουλας.....

Άβαταρ μέλους
Alex
Δημοσιεύσεις: 1033
Εγγραφή: Πέμ 27 Ιαν 2005, 19:36
Model: -
Τοποθεσία: Ηλιουπολη-Αθηνα
Επικοινωνία:

Re: kawasaki ZX14R

Δημοσίευση από Alex »

κοντρακιδες ολοι.... χασατε το θεμα!


kawasaki or not kawasaki?
Yamaha R1-Scott voltage-?

Άβαταρ μέλους
Vallinor
Δημοσιεύσεις: 1312
Εγγραφή: Τρί 07 Ιούλ 2009, 12:31
Model: -
Τοποθεσία: Brno
Επικοινωνία:

Re: kawasaki ZX14R

Δημοσίευση από Vallinor »

nionios με επιασες :wink: Οσο για το θεμα Alex ουτε αυτο που λες εσυ ειναι...... το θεμα ηταν η Καβασο εναντια στη Γιαχαβουζα αλλα ως γνησιοι Ελληνες το μαμησαμε και αυτο το θεμα.... Οπως και να το κανουμε καποιοι θα λενε Καβα αλλοι ΥαΜα κτλ... Εγω λεω πως τα περναμε τα Ζ 750 και πολυ ευχαριστως να το αποδειξω.....Ισως να κανω και λαθος αλλα μια δοκιμη θα μας πεισει ολους :)

Τ.Γ Τιγρη εχεις δει πολλες κοντρες (σωστες- επισημες) που να ξεκινανε με ρελαντι? η τρεχεις η δεν τρεχεις.....
Live for nothing or die for something??

Άβαταρ μέλους
Tigrisss
Δημοσιεύσεις: 1485
Εγγραφή: Δευ 13 Οκτ 2008, 09:25
Επικοινωνία:

Re: kawasaki ZX14R

Δημοσίευση από Tigrisss »

υπαρχει αντιστοιχο ποστ στο kawasaki bikers......
τωρα κωστα, εγω απο κοντρες δε ξερω, με ρελαντι ξεκιναω...
Ο έξυπνος άνθρωπος αλλάζει γνώμη. Ο ηλίθιος ποτέ.

Άβαταρ μέλους
koulis
Δημοσιεύσεις: 3985
Εγγραφή: Δευ 23 Ιουν 2008, 14:54
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΦΑΛΑΡΑ(ΣΤΥΛΙΔΑ)
Επικοινωνία:

Re: kawasaki ZX14R

Δημοσίευση από koulis »

:arrow: vallinor,
εστω οτι εσυ ξεκινας με 1η κ 6000στρ....κ ο φιλος σου με το z750 το ιδιο....εξακολουθεις να πιστευεις οτι θα τον περασεις....? :roll:
Ocean Depth '07:Racefit Growler CF slip-on,Cat gutted,CA led tailight,Custom led turn signals,MRA DB,Ohlins,GPR,Yamaha belly/gel seat/protectors/rear hugger,EK 520 Gold chain 16/45,SH V.4,Pazzo,Evotech FE,ARacing,Beowulf,Conti Sport Attack 2 190/50

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Μοτοσυκλέτας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες