Φρεσκαρισμα...ή οχι

Τα 1000cc με κινητήρα ψεκασμού απο το 2006
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
fazernick
Δημοσιεύσεις: 299
Εγγραφή: Δευ 13 Ιουν 2005, 13:58
Επικοινωνία:

Φρεσκαρισμα...ή οχι

Δημοσίευση από fazernick »

Ηδου λοιπον η απορια.μετα απο 6 χρονια με το Fazer Μου εχει παρατηρηθει οτι το χρωμα σιγα σιγα παρολο που το μηχανακι ειναι σε γκαραζ αρχιζει απο το πολυ "αραχνιασμα" - απο τα πλυσιματα και τις σκονες να χανει γυαλαδα.Ειδικα στα πλαινα FULL Fairing η βαφη απο την αρχη ηταν λιγο πιο "θαμπη" απο το υπολοιπο καθοτι αλλο υλικο μαλλον..Ο πατερας μου λοιπον ειναι προισταμενος και βαφεας σε συνεργειο και καναμε μια δοκιμη με το πισω φτερο και βγηκε ΤΟΥΜΠΑΝΟ(το ειχα 2 φορες απο παρκαρισμενη πτωση ηλιθιου παπππου που εκανε οπισθεν πριν 3-4 χρονια)..

Βρηκα και τον κωδικο αποτο Colorrite και με τις οδηγιες του παιδιου εκει αλλα και με την τεχνη του πατερα μου δειχνει καινουργιο..Να το κανω λοιπον ολο η θα χασει αξια κτλ..αλλοι αλλαζουν χρωμα κτλ αλλα εχω το μονο που θελω ειναι φρεσκαρισμα δηλ ενα χερι απο πανω ωστε ν α μην χαλασει η βαση(καθοτι η βαση θελει βαση μαυρη απο κατω που σημαινει τριψιμο βαψιμο μαυρο και μετα απο πανω το χρωμα) και βερνικι για την γυαλαδα?

Μπορω να περασω αυριο το Club να δειτε το πισω και να μου πειτε γνωμες(εντομεταξυ περναω ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ απο το κλαμπ και δεν εχω σταματησει χεχε <>3 )


Code Paint Name Comment ColorRite Top ColorRite Base


0903 Black Metallic X (SMX) 5245
0996 Deep Purplish Blue Metallic U (Cobalt Blue) (DPBMU ) 5254 1254
0582 Mat Black Metallic #2 (MBL2) Frame/Swingarm/Engine Color 5988-1
0098 Low Gloss Black (LGB) Wheel Color 5654


Ηδου ..το Frame/Swingarm/Engine Color λογικα περικλειει χρωμα εξατμισης, πλαστικων μαυρων κτλ κτλ..το Black Metallic δεν εχω ιδεα.........

Απάντηση

Επιστροφή στο “FZ1 Fazer / FZ1”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης