motorkote

Τα 600cc με κινητήρα ψεκασμού απο το 2004 εως το 2010
Απάντηση
interista
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τετ 07 Οκτ 2009, 14:25
Επικοινωνία:

motorkote

Δημοσίευση από interista »

γεια σας παιδες. εχει δοκιμασει κανεις αυτο το αντιτριβικο η κατι αλλο αντιστοιχο. ψηνομαι να το βαλω κυριως λογο του σασμαν, ειδικα οταν ειναι κρυο κοπαναει πολυ. καθε γνωμη σεβαστη

Άβαταρ μέλους
Vallinor
Δημοσιεύσεις: 1312
Εγγραφή: Τρί 07 Ιούλ 2009, 12:31
Model: -
Τοποθεσία: Brno
Επικοινωνία:

Re: motorkote

Δημοσίευση από Vallinor »

Φιλε η γνωμη μου ειναι να μην βαλεις τπτ τετοιο στο μοτερ σου. Τα σασμαν της ΥΑΜΑΗΑ ειναι γνωστο οτι "βαραν" οπως ειναι γνωστο οτι ειναι και απο τα πιο ανθεκτικα. Απο εκει και περα οτι θελεις κανεις :D
Live for nothing or die for something??

Άβαταρ μέλους
SPARTAN
Δημοσιεύσεις: 953
Εγγραφή: Κυρ 07 Οκτ 2007, 10:46
Model: -
Τοποθεσία: Ραφηνα-αττικης

Re: motorkote

Δημοσίευση από SPARTAN »

Μην βαλεις ΤΙΠΟΤΕ.Ολα αυτα ειναι μ@λ@κιες και δεν κανουν ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΕ. :/abwave::)
Εικόνα

PEIRAIWTHS

Re: motorkote

Δημοσίευση από PEIRAIWTHS »

Το ειχα βαλει παλια σε ενα 400αρι που ειχα,και ειδα μεγαλή διαφορα στο στροφαρισμα(νομιζα οτι δεν υπηρχαν μεταλλα) και στο ξεκινημα το χειμωνα.ομως η αποδοση κρατησε για 1000χιλ και μετα επανηλθε στα κανονικα του αλλα το ευχαριστηθηκα.στο φειζερακι θα το εβαζα αν ειχα πανω απο 40000χιλ

ZoumpoukosP
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Παρ 30 Ιαν 2009, 20:14
Model: -
Τοποθεσία: Μακρυνάρα Λακωνίας
Επικοινωνία:

Re: motorkote

Δημοσίευση από ZoumpoukosP »

Στο fazer δεν το έχω βάλει, αν και μου έβαλες ιδέες...Το έχω βάλει όμως πειραματικά σε VW transporter που έκεγε τα άντερά του σε λάδι και είδα τρελή διαφορά. Μετά τα έβαλα σε Renault 5 που πάλι έκεγε λάδι και πάλι είδα μεγάλη διαφορά. Τέλος το έβαλα και σε Renault Clio και Toyota Corolla προληπτικά.
Same
s**t
Different
Day

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: motorkote

Δημοσίευση από SoR_gr »

ξεθάβω το τόπικ για λόγους feedback.

motorkote είχα βάλει στο αυτοκίνητο στα 150.000χλμ. είδα μεγάλη διαφορά σε ήχο μοτερ. σε φάση που άκουγες μονο τα λουριά της μηχανής.

το είχα ψάξει πολύ το θέμα και είχα ρωτήσει πολλούς και είχα καταλήξει στο οτι (τότε , 2010) μόνο το μοτορκοτε ήταν καλό και τα παρόμοια ήταν μέτρια ή δεν είχαν διαφορά.

πλέον στο αμάξι έχω 200.000χλμ, δεν εκαιγε λάδια και ούτε καίει τωρα.
ίσως ξαναβάλω και ίσως βάλω και στο fazer...
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Solomon
Μέλος Δ.Σ.
Δημοσιεύσεις: 2226
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 00:52
Επικοινωνία:

Re: motorkote

Δημοσίευση από Solomon »

Εχω τις επιφυλλάξεις μου φίλε για αυτά τα προϊόντα,χωρίς βέβαια να τα το έχω δοκιμάσει ποτέ.Στο αυτοκίνητο ο συμπλέκτης είναι ξηρος, στις μοτοσυκλέτες υγρος,οπότε δε ξέρω αν θα υπάρχει θέμα πατιναρίσματος.Βέβαια παραπάνω γράφεται ότι σε CBR400 δεν είχε θέμα.Αλλά μιλάμε για μοτεράκι 50ίππων, στα 100 του fz6 ή τα 130 του fz1 δε ξέρω αν θα έχει πρόβλημα ή όχι. επίσης στα διάφορα manual στις προδιαγραφές λαδιών γράφουν ότι απαγορεύονται τα "energy concerving", τα οποία είναι λάδια με αντριβικά.

pilotos7
Δημοσιεύσεις: 315
Εγγραφή: Τρί 13 Αύγ 2013, 19:09
Model: FZ6 S2
Επικοινωνία:

Re: motorkote

Δημοσίευση από pilotos7 »

Η motorkoke εχει βγαλει αντιτριβικο ειδικο για μηχανες.

Makman
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Κυρ 06 Νοέμ 2016, 23:03
Model: FZ6
Model year: 2004
Επικοινωνία:

Re: motorkote

Δημοσίευση από Makman »

Αν εχει βγαλει, τοτε αξιζει μια μικρη ερευνα.

Άβαταρ μέλους
theovivad
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Παρ 02 Σεπ 2016, 19:24
Model: FZS600
Model year: 2001
Τοποθεσία: Καβάλα
Επικοινωνία:

Re: motorkote

Δημοσίευση από theovivad »

Τόσο καλό είναι? Στο fazer το δοκίμασε κανείς?... αυτό που λέτε ότι είναι κατάλληλο για μηχανές.

Άβαταρ μέλους
HARIS S2
Μέλος Δ.Σ.
Δημοσιεύσεις: 879
Εγγραφή: Πέμ 11 Σεπ 2008, 17:05
Model: FZ1
Τοποθεσία: ΓΑΛΑΤΣΙ ΑΤΤΙΚΗΣ
Επικοινωνία:

Re: motorkote

Δημοσίευση από HARIS S2 »

εγω εχω βαλει στο δικο μου (fz1) και απο θεμα συμλεκτη δεν ειχε θεμα και το εβαλα μια 3ετια τωρα.
http://www.youtube.com/watch?v=97DZe27_wTA
καποια κοματια οταν τα ακους, σου ανοιγουν το μυαλο και περναει η ζωη απο μπροστα σου, σε απιστευτες εικονες.............................. και σαν μοτοσυκλετιστης εχω πολλες με καλους ΦΙΛΟΥΣ

Solomon
Μέλος Δ.Σ.
Δημοσιεύσεις: 2226
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 00:52
Επικοινωνία:

Re: motorkote

Δημοσίευση από Solomon »

Γι αυτό πας τόσο γρήγορα μωρή μαλλιαρή ? :mrgreen: Ρε λες να βάλω στο κτμ να σηκώνει κ η 4η??? <>3

Άβαταρ μέλους
SoR_gr
Administrator
Δημοσιεύσεις: 3072
Εγγραφή: Τρί 24 Απρ 2012, 23:24
Model: FZ6 S2
Model year: 2007
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: motorkote

Δημοσίευση από SoR_gr »

μπααααα τσάμπα λεφτά θα δώσεις!!! τόσες διαρροές απο κάπου θα βρει να τρέξει να στάξει +:Dancing=+:\:D/ +:Dancing=+:\:D/
"Never regret a day in your life: good days give happiness, bad days give experience, worst days give lessons, and best days give memories."

Solomon
Μέλος Δ.Σ.
Δημοσιεύσεις: 2226
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 00:52
Επικοινωνία:

Re: motorkote

Δημοσίευση από Solomon »

Ρε θα του βγάλω τα λάδια και θα του βάλω μονο κότε μέσα!Ή θα γίνει πύραυλος ή θα μου δώσει τις μπίελες στη μασχάλη!

Makman
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Κυρ 06 Νοέμ 2016, 23:03
Model: FZ6
Model year: 2004
Επικοινωνία:

Re: motorkote

Δημοσίευση από Makman »

HARIS S2 έγραψε:εγω εχω βαλει στο δικο μου (fz1) και απο θεμα συμλεκτη δεν ειχε θεμα και το εβαλα μια 3ετια τωρα.
Οι εντυπωσεις σου ποιες ειναι; Εχει αποτελεσμα;

Απάντηση

Επιστροφή στο “FZ6 Fazer /FZ6 - FZ6 Fazer S2 / FZ6 S2”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες