διαφορες μηχανης ευρωπαικου εργοστασιου με ιαπωνικου εργοστασιου

Τα 600cc με καρμπυρατέρ από το 1998 εως το 2003
Απάντηση
Eutheis_tupos
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 14:42
Model: FZS600
Model year: 2000
Επικοινωνία:

διαφορες μηχανης ευρωπαικου εργοστασιου με ιαπωνικου εργοστασιου

Δημοσίευση από Eutheis_tupos »

Καλησπερα σε ολλους παιδια αντωνης απο καβαλα καινουργειος στο σαιτ, λοιπον επειδη εχω εδω και κανα 4 μηνω το yamaha μου θα ηθελα να ρωτησο,τι διαφορες υπαρχουν αν εχει κατασκευαστη η μηχανη σε εργοστασιο στην ιαπωνια που ακουω οτι τις φτιαχνουν ποιο προσεγμενα, με ποιο πολυ μερακι αλλα δεν καταλαβαινω ακριβος σε τι,τι διαφορες θα ειχε παραδειγμα με τα εργοστασια στην γαλλια η την ισπανια, που εμαθα οτι εκει εχει εργοστασια η yamaha εμενα τα 5 αρχικα ξεκινουν JYARJ.

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: διαφορες μηχανης ευρωπαικου εργοστασιου με ιαπωνικου εργοστασιου

Δημοσίευση από jskf16 »

....δεν εχουν καμια σημασια ολα αυτα και ειδικα για μια μηχανη που φτανει τα 20 χρονια , (για οποιο λαθος εχουν,εχουν παρελθει τα 20ετη :lol:) , και στην Ινδια φτιαχνει η Yamaha ε και? Προδιαγραφες υπαρχουν παντου και πρεπει να τηρουνται, αν μετα δε τις πληρουν ή οτι αλλο υπαρχουν επιτροπες και ελεγχοι που τα διορθωνουν ή οχι και μερικες φορες , οποτε εχουμε ανακλησεις.

Eutheis_tupos
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 14:42
Model: FZS600
Model year: 2000
Επικοινωνία:

Re: διαφορες μηχανης ευρωπαικου εργοστασιου με ιαπωνικου εργοστασιου

Δημοσίευση από Eutheis_tupos »

Σε ευχαριστο πολυ για την απαντησει φιλε μου, οπως ειπες ναι ειναι η μηχανη 20 ετοιας σχεδον αλλα ειναι πιπιλα 49 χιλιαδες χιλιομετρα αγρατζουνιστη κιτρινο χρωμα την εχει φυλαγμενη πολλυ καιρο λογο οικογενειας, πραγματικα αν την δειξω σε εικονα θα νομιζετε ειναι πολυ ποιο καινουργεια γιαυ το και τα εσκασα 2000 την πηρα, βασικα 1500 εχω δωσει μεχρι τωρα 10 με 15 φεβρουαριου θα δωσο και τα αλλα και θα την παρω ολλα καλα :D

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: διαφορες μηχανης ευρωπαικου εργοστασιου με ιαπωνικου εργοστασιου

Δημοσίευση από jskf16 »

...τιποτα ,κοιτα να τη χαρεις (παντα με ασφαλεια/εξοπλισμο) και ολα τα αλλα θα τα βρεις στη πορεια! :/abwave::)

Eutheis_tupos
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 14:42
Model: FZS600
Model year: 2000
Επικοινωνία:

Re: διαφορες μηχανης ευρωπαικου εργοστασιου με ιαπωνικου εργοστασιου

Δημοσίευση από Eutheis_tupos »

Ναι φιλε μου εξοπλισμο παντα και θα την χαρω πιστευω πολυ αν και δεν ειναι ο καιρος ακομα τοσο για μηχανες ειχα στη virago μου στολει και γαντια ειμαι ετοιμος εβγαλα και διπλωμα πριν 1 μηνα ολα καλα,να διωρθοσω πανω ειπα εχω κανα 4 μηνω το yamaha το εννωουσα με την ενοια το εχω καπαρωσει εδω και κανα 4 μηνω δεν το εχω ακομα στα χερια μου μην παρεξηθηθω και θα χετε και δικιο

Άβαταρ μέλους
theovivad
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Παρ 02 Σεπ 2016, 19:24
Model: FZS600
Model year: 2001
Τοποθεσία: Καβάλα
Επικοινωνία:

Re: διαφορες μηχανης ευρωπαικου εργοστασιου με ιαπωνικου εργοστασιου

Δημοσίευση από theovivad »

Αντώνη και εγώ στη Καβάλα είμαι και θα έχουμε (όταν την πάρεις στα χέρια σου) το ίδιο μοντέλο... Θα τα πούμε πιστεύω. Καλοτάξιδη σου εύχομαι.


Απάντηση

Επιστροφή στο “FZS600”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης