Διακοπες στις ψηλες!!!

Τα 600cc με καρμπυρατέρ από το 1998 εως το 2003
Απάντηση
tormentor
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τρί 27 Νοέμ 2012, 12:53
Επικοινωνία:

Διακοπες στις ψηλες!!!

Δημοσίευση από tormentor »

Λοιπον παιδες, εβγαλα το φαζερ εγνατια για θεσαλονικη και οταν τις ανοιγα 10000στροφες και πανω εκανε διακοπες παρολο που ειχα το γκαζι σταθερο.Πχ το ειχα στις 10000 με 6η και μια ειχε νευρο και τραβαγε ενω την αλλη εκοβε (σε ιδια κληση οδοστροματοσ).Τι λετε να φταιει?Ευχαριστω πολυ!!!

lefteris silver
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ 14 Αύγ 2011, 10:54
Model: FZS600
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

Re: Διακοπες στις ψηλες!!!

Δημοσίευση από lefteris silver »

Φιλε μου γεια σου.Πολλα τα τινα για το προβλημα σου.Καταρχας αρχισε με τα ευκολα φ.αερος μπουζι μπουζοκαλωδια μπαταρια και μετα αν δεν ειναι κατι χαλασμενο απο αυτο ψαξτο λιγο βαθυτερα ηλεκτρονικη καρμυρατερ καλωδιωση.Με οσους φιλους εχω μιλησει κανενας με το ιδιο μηχανακι δεν ειχε το ιδιο προβλημα.Απο την αλλη ισως να εισαι τυχερος και απο νοθευμενη βενζινη να το παρουσιασε.Θα φανει στο επομενο γεμισμα απο αλλο βενζιναδικο. :)

Άβαταρ μέλους
dudukas
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: Παρ 11 Ιουν 2010, 13:55
Model: -
Τοποθεσία: Ζακυνθος
Επικοινωνία:

Re: Διακοπες στις ψηλες!!!

Δημοσίευση από dudukas »

Η σταθμη της βενζινας οταν σου το εκαμε που ηταν?το λεω μηπως τα εχει παιξει η τρομπα βενζινης.....Την ακους μολις ανοιξεις διακοπτη πριν βαλεις μπρος?
ενα μπλε 400αρι του 98!!!(600 πλεον.....)

tormentor
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τρί 27 Νοέμ 2012, 12:53
Επικοινωνία:

Re: Διακοπες στις ψηλες!!!

Δημοσίευση από tormentor »

Κατα αρχας σας ευχαριστω πολυ που απαντησατε και για οτι μου ειπατε. Τα μπουζι τα εχω φρεσκολαγμενα , αν και αρχισα να ιποπτευομαι οτι ειναι το φιλτρο αερα. Μου φαίνεται οτι δεν ανασαινει καλα, και ειδικα στις ψηλες οπου το μιγμα αερα βανζινης πρεπει να ειναι πλουσιο , εμενα δεν δινει το μηχανιμα γκαζακι. Η τρομπα δεουλευει κανονικα, την κοιταξε ο μαστορας πριν 2 μερεσ. Θα το αλλαξω και θα το βγαλω βολτουλα(οταν σταματισει ο κολοκαιροσ στα Γιαννενα). Ελπιζω να ειναι αυτο και να ξεμπερδεψω!!!Οταν εχω νεα θα σας στειλα και παλι. Ευχαριστω πολυ!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “FZS600”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες