Όστιν

για τους γρήγορους
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Όστιν

Δημοσίευση από jskf16 »

Δε ξερω ποιος ειδε τα ελευθερα , αλλα αυτος ο Μαρκεθ ...ενταξει φοβερο οδηγικο στυλ , μακραν μπροστα! 1ος σημερα στα δοκιμαστικα , πολυ δυνατος ο ατιμος :mrgreen: μαλλον θα τον συμπαθησω :D . Οι υπολοιποι ειχαν παραπονα προσφυσης λογω παγωμενης πιστας......για να δουμε :roll:
:/abwave::)

Άβαταρ μέλους
FotisFz1
Δημοσιεύσεις: 595
Εγγραφή: Τετ 14 Απρ 2010, 12:41
Model: -
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

Re: Όστιν

Δημοσίευση από FotisFz1 »

εγω θα διαφωνησω
ναι μεν φοβερος γρηγορος και τα λοιπα αλλα κατ εμε οι μονοι 2 που εχουν
το τελειο στυλ οδηγησης χωρις σχεδον κανενα λαθος και σαν "βουτυρο" που λεμε
ειναι ο Ροσσι και ο Λορενθο
βεβαια σ αυτον τον αγωνα η Yamaha υστερει κατα πολυ

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: Όστιν

Δημοσίευση από jskf16 »

Συμφωνω ετσι ειναι , ετσι και αλλιως ο Μαρκεθ θα αποκτησει και αυτος την εμπειρια που θελει το motogp , αλλα δε παύει να εχει ενα οδηγικο στυλ αρκετα επιβλητικό , δε ξερω πως να το πω :roll: .Εχω πει για εμενα ο Λορενθο* ανυπαρκτος λογω σκατοχαρακτηρα (που δειχνει) που ειχε και εχει...αλλα το κρυβει καλα , τον τρωει μεσα του :mrgreen:

*Στο Καταρ πολυ γελιο , ο εμιρης εκει μαζι με το ροσσι και στο βαθρο και στο παρτυ των ομαδων.Και μετα τον αγωνα λογω των προσπερασματων του ροσσι ολοι οι δημοσιογραφοι εκει στο 46 8) , επαθε πλακα ο αγχωνευτος :mrgreen:

Άβαταρ μέλους
Camel
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Τρί 22 Μάιος 2007, 15:52
Model: FZ6 S2
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΣΟΣ
Επικοινωνία:

Re: Όστιν

Δημοσίευση από Camel »

Σε αυτη την πιστα ειναι πιο προφανης η διαφορα σε δυναμη των Honda αλλα παλι μαλλον στους τελευταιους γυρους θα χαροπαλευουν με τα λαστιχα φυτιλια αν δεν ακολουθησουν συντηρητικο γυρολογιο στην αρχη του αγωνα.

Καλος χρυσος ο Ροσσι με εμπειρια ρε παιδια αλλα ο Μαρκεθ παει ολη την πιστα με τον αγκωνα κατω! Ασε και τον Cruchclow που ξεκιναει τεταρτος...

Θα δουμε και στον αγωνα τι θα γινει υπομονη μεχρι αυριο!
:/abwave::)

antonis_FR
Δημοσιεύσεις: 404
Εγγραφή: Παρ 18 Απρ 2008, 13:35
Model: -
Τοποθεσία: Kallithea-Athens
Επικοινωνία:

Re: Όστιν

Δημοσίευση από antonis_FR »

Δυναμίιτης ο πιτσιρίκος ,αρκεί να αντέξει στο χρόνο και να μην αποδειχτεί ''βεγγαλικό'' όπως πολλοἰ ἀλλοι..Να σας Θυμήσω ότι ο και ο Spies την αναλογη εντὐπωση είχε κάνει.. Αλλά μάλλον δεν είναι και τόσο εύκολο να παίζεις με τα big boys..
Προσωπικά και πέρα απο χαρακτήρες-συμπάθειες -ᾱντιπάθειες οι οδηγοί είναι 2 και τους έχει η Yamaha. Για το Ροσσι εντάξει δεν έχω να πω τίποτα. Ο Λορενθο όμως κωλόπαιδο ξεκωλόπαιδο για μένα είναι ίσως ο πιο ολοκληρωμένος οδηγός αυτή τη στιγμή..Με κοντρολαρισμένο πάθος, με υπομονή, τακτική, σταθερότητα στα αποτελέσματα και πολλή ικανότητα..έχει νομίζω το σύνολο να διεκδικει πρωταθλήματα..
Όσο για το Όστιν...μάλλον θα πρέπει να προσπαθήσουν κ αλλο.. :/abwave::)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
tsaves
Δημοσιεύσεις: 2403
Εγγραφή: Δευ 29 Δεκ 2008, 10:05
Model: MT09
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Όστιν

Δημοσίευση από tsaves »

KAT1&2: Marquez & Pedrosa μπροστά

Ο 20χρονος Marc Marquez πήρε μόλις στο 2ο Αγώνα του στη μεγάλη κατηγορία την pole position στην πίστα COTA του Austin, της πρωτεύουσας του Τέξας. Ο οδηγός της Honda εντυπωσίασε με το χρόνο του 2:03.021, αλλά και με το ρυθμό του με λάστιχα αγώνα, που είχε νωρίτερα στις ΕΔ4. Όμως αύριο στον αγώνα θα αντιμετωπίσει πίεση από τον ομόσταυλό του Dani Pedrosa που με διαφορά μόνο 2 δέκατα στον ταχύτερο γύρο, θα επιστρατεύσει την εμπειρία του για να πάρει τη νίκη.

Ο Παγκόσμιος Πρωταθλητής και νικητής του πρώτου Αγώνα της χρονιάς, ο Jorge Lorenzo πολύ δύσκολα θα ακολουθήσει με την Yamaha του τις δύο εργοστασιακές Honda. Με διαφορά πάνω από ένα δευτερόλεπτο και με 5-6χλμ/ώρα διαφορά τελικής, είναι απίθανο να κοντράρει στους 21 γύρους του Αγώνα τους συμπατριώτες του.



O Βρετανός Cal Crutchlow που ξεκινάει από την 4η θέση, θα δώσει τη μάχη με τον Γερμανό Bradl και τον πολυ-πρωταθλητή Valentino Rossi για μια καλή θέση. Βέβαια ο Rossi μπορεί να κάνει την έκπληξη όπως στο Κατάρ και να διεκδικήσει το τρίτο σκαλί του βάθρου, αλλά ξεκινώντας από την 8η θέση, αυτό θα είναι εξαιρετικά δύσκολο.

Ο Andrea Dovizioso με την Ducati έκανε και πάλι την έκπληξη και είναι μπροστά από τον Rossi, στην 6η θέση, αλλά σε ρυθμό Αγώνα μάλλον δεν θα καταφέρει κάτι πολύ καλό, αφού οι Ιταλοί βρίσκονται ακόμη σε φάση ψαξίματος με τη δύσκολη μοτοσυκλέτα τους.

Ο Alvaro Bautista με την δορυφορική Honda Gresini μπορεί να πάιξει κάποιο ρόλο στον Αγώνα, σε μάχες για την 6η θέση.

Εκπληκτικός και πάλι ο Aleix Espargaro που μετά την επιτυχία του να προκριθεί από τις ΚΑΤ1 στις ΚΑΤ2, σημείωσε τον 9ο ταχύτερο γύρο με την Aprilia του, μπροστά από τις πρωτότυπες των Hayden, Smith & Spies!

http://www.motograndprix.gr
ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΙΔΕΡΑ
ΚΑΤΣΕ ΕΔΩ ΧΑΜΟΥ......
ΑPRILIA TUONO Κ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ .......
JAPAN ΜΠΛΙΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ,,,,,,,,,,,,,
Ciao, Super Sic

Άβαταρ μέλους
tsaves
Δημοσιεύσεις: 2403
Εγγραφή: Δευ 29 Δεκ 2008, 10:05
Model: MT09
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Όστιν

Δημοσίευση από tsaves »

Marquez: Αύριο τα σπουδαία!


Οδηγώντας με το εξαιρετικά εντυπωσιακό του στυλ, ο Marc Marquez κατάφερε να πάρει την πρώτη του pole position στη μεγάλη κατηγορία, σε μια πίστα που όπως δείχνουν τα πράγματα, τείνει να γίνει μια από τις αγαπημένες του! Με χρόνο στο 2:03,021 ήταν πρώτος στις ΚΑΤ2, κάτι που ασφαλώς τον ικανοποίησε, ωστόσο έσπευσε να υπογραμμίσει ότι τα σπουδαία είναι αύριο!



"Φυσικά είμαστε χαρούμενοι, διότι πήραμε την πρώτη μας pole!", τόνισε ο 20χρονος αναβάτης. "Γνωρίζαμε από πριν ότι θα μπορούσαμε να παλέψουμε για την pole, αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι θα γίνει σε μια διαδικασία. Οι Dani και Jorge είναι γρήγοροι, αλλά καταφέραμε να τους περάσουμε. Αύριο είναι τα σπουδαία, που έχουμε έναν ιδιαίτερα απαιτητικό αγώνα, από πλευράς φυσικής κατάστασης και πολλές αλλαγές κατεύθυνσης. Πρέπει να είμαστε έτοιμοι, διότι το αυριανό είναι που μετράει και θα δώσω τον καλύτερό μου εαυτό!"



Ο μεγαλύτερος αντίπαλος του νεοφερμένου στην κατηγορία, Marquez, θα είναι ο ομόσταυλός του Dani Pedrosa, ο οποίος αφήνει πίσω του την μάλλον απογοητευτική του εμφάνιση στο Κατάρ και δείχνει έτοιμος να πάρει την πρώτη του φετινή νίκη! "Η όλη διαδικασία ήταν κάπως πιεσμένη, μιας και σε 15 λεπτά έχεις χρόνο μόνο για τέσσερεις καλούς γύρους", τόνισε ο Dani. "Ευτυχώς αυτή τη φορά δεν είχαμε προβλήματα κίνησης και μπόρεσα να συγκεντρωθώ και να κάνω ένα γρήγορο γύρο. Η δεύτερη θέση στο grid είναι θετική εξέλιξη. Πρέπει να προσπαθήσουμε να βελτιώσουμε την πρόσφυση του πίσω μέρους και να εργαστούμε κατάλληλα ώστε να κάνουμε ένα δυνατό αγώνα!".


http://www.motograndprix.gr
ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΙΔΕΡΑ
ΚΑΤΣΕ ΕΔΩ ΧΑΜΟΥ......
ΑPRILIA TUONO Κ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ .......
JAPAN ΜΠΛΙΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ,,,,,,,,,,,,,
Ciao, Super Sic

Άβαταρ μέλους
tsaves
Δημοσιεύσεις: 2403
Εγγραφή: Δευ 29 Δεκ 2008, 10:05
Model: MT09
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Όστιν

Δημοσίευση από tsaves »

Πρόβλημα στα φρένα για τον Rossi



Ανάμεικτα ήταν τα συναισθήματα στο γκαράζ της εργοστασιακής Yamaha, με τον Jorge Lorenzo να τονίζει ότι δεν περίμενε κάτι καλύτερο από την τρίτη θέση, ενώ αντιθέτως ο Vale ήταν απογοητευμένος για την κάτω του μετρίου απόδοσή του.



"Αυτό που έγινε στις κατατακτήριες, είναι αυτό που γίνεται όλο το Σ/Κ", τόνισε ο Ισπανός Παγκόσμιος Πρωταθλητής. "Οι αντίπαλοί μας είναι πιο γρήγοροι στον ένα γύρο από εμάς. Το καλύτερο που θα μπορούσαμε να πάρουμε σήμερα, θα ήταν η 3η θέση, αλλά στον αγώνα αύριο τα πάντα μπορούν να συμβούν. Ελπίζουμε ότι ο αγώνας θα εξελιχθεί καλύτερα σε σχέση με τις κατατακτήριες και ότι θα μπορέσουμε να πλησιάσουμε τον Marc και τον Dani".



Ο Rossi, ένας από τους πέντε αναβάτες που είχαν την ευκαιρία να οδηγήσουν μέσα στην αμερικάνικη πίστα, στις δοκιμές που έγιναν πριν από περίπου ένα μήνα, επανέλαβε όπως και στο Κατάρ, μια πολύ μέτρια εμφάνιση στις ΚΑΤ2, εκεί όπου παραλίγο να τον περάσει ο Espargaro με την πολύ πιο αδύναμη CRT μοτοσυκλέτα του! "Περιμέναμε να τα πηγαίναμε καλύτερα, αλλά δεν καταφέραμε ποτέ να λύσουμε το θέμα με τα φρένα, ειδικά στο πρώτο κομμάτι της πίστας! Έτσι έχανα πολύ χρόνο", τόνισε ο Ιταλός πολύ-Πρωταθλητής. "Γνωρίζαμε ότι αυτό το Σ/Κ τα πράγματα θα ήταν δύσκολα και πράγματι είναι. Πρέπει να κάνουμε έναν καλό αγώνα και να μαζέψουμε όσο το δυνατόν περισσότερους βαθμούς!".


http://www.motograndprix.gr/
ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΙΔΕΡΑ
ΚΑΤΣΕ ΕΔΩ ΧΑΜΟΥ......
ΑPRILIA TUONO Κ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ .......
JAPAN ΜΠΛΙΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ,,,,,,,,,,,,,
Ciao, Super Sic

Άβαταρ μέλους
tsaves
Δημοσιεύσεις: 2403
Εγγραφή: Δευ 29 Δεκ 2008, 10:05
Model: MT09
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Όστιν

Δημοσίευση από tsaves »

Crutchlow: Σπουδαίο επίτευγμα!

Μπορεί να έχασε την πρώτη σειρά του αυριανού grid, για κάτι λιγότερο από δυο δέκατα του δευτερολέπτου, ωστόσο ο Cal Crutchlow συνεχίζει να εντυπωσιάζει, εξασφαλίζοντας την 4 θέση στην αυριανή γραμμή εκκίνησης. Ο Βρετανός κατάφερε να ξεπεράσει με επιτυχία τα εμπόδια των Bradl και Rossi.



"Είμαι πολύ χαρούμενος που πήρα την 4η θέση, αν και θα προτιμούσα να ήμουν στην πρώτη σειρά", τόνισε ο αναβάτης της Tech 3. "Ήρθαμε εδώ χωρίς προηγούμενη εμπειρία και αυτό σημαίνει ότι ο δρόμος που διανύουμε είναι ανηφορικός. Έτσι, το να είμαι αρκετά κοντά στον Lorenzo και να είμαι πιο μπροστά από τους Bradl και Valentino - και οι δυο τους πήραν μέρος στις δοκιμές εδώ - αυτό αποτελεί σπουδαίο επίτευγμα για μένα και τους μηχανικούς μου! Ο αγώνας θα είναι δύσκολος. Ωστόσο ήρθα εδώ χωρίς καμμία εμπειρία από την πίστα και ο στόχος μου παραμένει ο ίδιος: μια θέση στην εξάδα!".
http://www.motograndprix.gr/
ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΙΔΕΡΑ
ΚΑΤΣΕ ΕΔΩ ΧΑΜΟΥ......
ΑPRILIA TUONO Κ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ .......
JAPAN ΜΠΛΙΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ,,,,,,,,,,,,,
Ciao, Super Sic

Άβαταρ μέλους
tsaves
Δημοσιεύσεις: 2403
Εγγραφή: Δευ 29 Δεκ 2008, 10:05
Model: MT09
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Όστιν

Δημοσίευση από tsaves »

Dovi: Διακρίνω αισιοδοξία!



Συνέχισε τις καλές του εμφανίσεις πάνω στην Desmosedici ο Andrea Dovizioso, ο οποίος χάρη στον προτελευταίο του γύρο πήρε την 6η θέση και θα ξεκινήσει από τη δεύτερη σειρά του αυριανού grid. "Είμαι ικανοποιημένος, τα πηγαίνουμε καλά όλο το ΣΚ", τόνισε ο Ιταλός αναβάτης. "Η πίστα είναι πολύ ωραία και ειδικά τώρα που τα επίπεδα πρόσφυσης βελτιώθηκαν. Η διαφορά μας από τους πρώτους είναι μεγάλη, αλλά το ίδιο συμβαίνει και με άλλους. Ο αγώνας θα είναι παράξενος, διότι η πίστα είναι καινούργια για όλους. Τα ελαστικά δεν "δουλεύουν" πολύ και ως εκ τούτου δεν φθείρονται εύκολα. Κατάφερα και προσαρμόστηκα γρήγορα σ' αυτή την πίστα. Πίεσα δυνατά, διότι υπό μια έννοια νιώθω καλά πάνω στη μοτοσυκλέτα μου. Γνωρίζουμε ότι έχουμε συγκεκριμένο ταβάνι, όμως δουλεύουμε καλά. Διακρίνω αισιοδοξία στην ομάδα και θέλουμε να γυρίσουμε στην κορυφή!"



Ο Nicky Hayden αντιμετώπισε προβλήματα ταλαντώσεων στην πρώτη του έξοδο, αλλά στη συνέχεια μπήκε στα pits και κατάφερε να σημειώσει τον καλύτερό του χρόνο στον τελευταίο του γύρο! Ο Αμερικανός θα ξεκινήσει από τη δέκατη θέση τον αυριανό αγώνα. "Σημειώσαμε πρόοδο το πρωί και πίστευα ότι θα ήμουν πιο ανταγωνιστικός στις ΚΑΤ2. Βγαίνοντας είχα ένα θέμα (ταλαντώσεις) με το πίσω μέρος. Μπήκα στα pits, άλλαξα ελαστικά και εξαφανίστηκε αμέσως. Θα δούμε πως θα πάνε τα πράγματα σήμερα, αλλά δεν είναι καλό που ξεκινάμε στη δέκατη θέση. Αντιμετωπίζουμε ακόμα μερικά προβλήματα με το μπροστινό, ενώ πρέπει να βελτιωθούμε και στα εσάκια. Όπως και να 'χει, ανυπομονώ για τον αυριανό αγώνα!'.


http://www.motograndprix.gr
ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΙΔΕΡΑ
ΚΑΤΣΕ ΕΔΩ ΧΑΜΟΥ......
ΑPRILIA TUONO Κ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ .......
JAPAN ΜΠΛΙΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ,,,,,,,,,,,,,
Ciao, Super Sic

Άβαταρ μέλους
tsaves
Δημοσιεύσεις: 2403
Εγγραφή: Δευ 29 Δεκ 2008, 10:05
Model: MT09
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Όστιν

Δημοσίευση από tsaves »

Νίκη και ρεκόρ για τον Marquez

O Marc Μarquez σε ηλικία 20 χρόνων και 63 ημερών, έγινε ο νεαρότερος οδηγός στην ιστορία των Grand Prix που κερδίζει στη μεγάλη κατηγορία, μετά από μια άψογη εμφάνιση, με ένα μόνο λάθος στην πρώτη στροφή του πρώτου από τους 21 γύρους του Αγώνα στην πίστα του Austin στο Τέξας των ΗΠΑ.

Ο ομόσταυλός του Dani Pedrosa οδήγησε την κούρσα για 12 γύρους, αλλά μετά δεν κατάφερε να ξαναπεράσει μπροστά και μάλιστα τρεις γύρους πριν το τέλος έκανε ένα μικρό λάθος που τον περιόρισε στην 2η θέση.



Θεατής της μονομαχίας των δύο εργοστασιακών Honda έμεινε ο Jorge Lorenzo με την Yamaha του ανήμπορη να βρει λύση στο θέμα της επιτάχυνσης στις εξόδους των κλειστών στροφών.

Ευχάριστη έκπληξη για την Yamaha η απόδοση του Cal Crutchlow που πήρε την 4η θέση επικρατώντας του Γερμανού Stefan Bradl.

O Valentino Rossi αντιμετώπισε πρόβλημα με το μπροστινό του ελαστικό και έμεινε στην 6η θέση, ενώ πίσω του ο Andrea Dovizioso κέρδισε μια σκληρή μάχη με τον Alvaro Bautista, μόλις στον τελευταίο γύρο.

Τη δεκάδα έκλεισαν οι Hayden & Iannone.

O Aleix Esparagaro όχι μόνο είναι ο πρώτος από τις CRT, αλλά βρίσκεται στην 11η θέση μπροστά από δύο πρωτότυπες μοτοσυκλέτες, αυτήν του Bradley Smith που ήταν απογοητευτικός και αυτή του Ben Spies που είναι τραυματίας.
http://www.motograndprix.gr/
ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΙΔΕΡΑ
ΚΑΤΣΕ ΕΔΩ ΧΑΜΟΥ......
ΑPRILIA TUONO Κ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ .......
JAPAN ΜΠΛΙΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ,,,,,,,,,,,,,
Ciao, Super Sic

Άβαταρ μέλους
tsaves
Δημοσιεύσεις: 2403
Εγγραφή: Δευ 29 Δεκ 2008, 10:05
Model: MT09
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Όστιν

Δημοσίευση από tsaves »

Marquez: Δεν το περίμενα!

Ο 20χρονος αναβάτης του HRC, Marc Marquez έγινε σήμερα το βράδυ ο νεαρότερος νικητής της μεγάλης κατηγορίας, γράφοντας ιστορία με την εκπληκτική του νίκη στο Austin του Τέξας, αποδεικνύοντας ότι πολύ σύντομα οι φιλάθλουι των αγώνων μοτοσυκλέτας θα ξεχάσουν τον Casey Stoner, τη θέση του οποίου πήρε στο γκαράζ της ομάδας!



"Για να είμαι ειλικρινής δεν το περίμενα!", παραδέχτηκε ο νεαρός αναβάτης, ερωτώμενος αν περίμενε να κάνει την πρώτη του νίκη τόσο γρήγορα στη μεγάλη κατηγορία. Ο Marquez μάλιστα, με τη μεγαλειώδη του εμφάνιση, έσπασε κι ένα σερί 29 αγώνων, που ήθελε μόνο τρεις αναβάτες του MotoGP να κερδίζουν την πρώτη θέση (Pedrosa-Lorenzo-Stoner). "Η τρίτη μου θέση στο Κατάρ ήταν όνειρο, αλλά τώρα να κερδίζω στο δεύτερο αγώνα; Είναι ακόμα καλύτερο! Ο αγώνας ήταν σκληρός, ειδικά όσον αφορά στη φυσική κατάσταση προς το τέλος. Είχα μερικά προβλήματα με το μπροστινό, τα οποία δεν τα είχα στις προηγούμενες διαδικασίες, αλλά ακόμα κι έτσι κατάφερα να πιέσω και να διατηρήσω το ρυθμό μου. Δεν ήμουν τόσο γρήγορος, αλλά αρκετά για την πρώτη θέση. Είμαι πολύ χαρούμενος και θέλω να ευχαριστήσω τους μηχανικούς μου. Χωρίς αυτούς δεν θα είχα καταφέρει τη νίκη!".

Ολοκληρώνοντας τις δηλώσεις του, υπογράμμισε: "Συνειδητοποιούμε ότι μας περιμένουν πιο δύσκολες πίστες στη συνέχεια του Πρωταθλήματος, αλλά θα προσπαθήσουμε να δώσουμε τον καλύτερό μας εαυτό σε όλες! Οι 25 βαθμοί σήμερα ήταν πολύ σημαντικοί, αλλά η νίκη ήταν σημαντικότερη. Δεν παλεύουμε για το Πρωτάθλημα και κοιτάμε κάθε αγώνα ξεχωριστά, διασκεδάζοντάς το στην πορεία!"
http://www.motograndprix.gr/
ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΙΔΕΡΑ
ΚΑΤΣΕ ΕΔΩ ΧΑΜΟΥ......
ΑPRILIA TUONO Κ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ .......
JAPAN ΜΠΛΙΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ,,,,,,,,,,,,,
Ciao, Super Sic

Άβαταρ μέλους
InversionOfControl
Fazer Hellas Club Member
Fazer Hellas Club Member
Δημοσιεύσεις: 2785
Εγγραφή: Δευ 05 Σεπ 2005, 03:00
Model: FZ1
Model year: 2009
Τοποθεσία: 127.0.0.1
Επικοινωνία:

Re: Όστιν

Δημοσίευση από InversionOfControl »

ωραιος ο Μarquez :) μακαρι να συνεχισει ετσι.
O Pedrosa παλι τον ηπιε... ο μικρος τον περασε ανετα σε σημειο που δεν το περιμενε .
ισως να φταιξε και η επιλογη των ελαστικων στο 2ο μερος του αγωνα.

Ο αγωνας γενικα ηταν ψιλοσουπα... το μοτο2 ηταν ολα τα λεφτα :)

Η περιγραφη του αγωνα χαλια..ας δοκιμασουν καποιον αλλο επιτελους.
In the end, we will remember not the words of our enemies, but the silence of our friends

Άβαταρ μέλους
savvas
Δημοσιεύσεις: 459
Εγγραφή: Σάβ 08 Απρ 2006, 20:12
Model: FZ1
Τοποθεσία: Ρόδος
Επικοινωνία:

Re: Όστιν

Δημοσίευση από savvas »

"Αμερικανάτη" πίστα!....
Φαρδιά-πλατιά-αμβλεία, ότι πρέπει για τα δυνατά Honda...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αγωνιστικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες