"Δεν μπορώ να οδηγήσω με τίποτα αυτή τη Ducati"

για τους γρήγορους
Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

"Δεν μπορώ να οδηγήσω με τίποτα αυτή τη Ducati"

Δημοσίευση από jskf16 »

Όλα φαίνονταν να ξεκινούν με τον καλύτερο τρόπο για τον V. Rossi πριν από το Grand Prix του Qatar. Μία συνέντευξη στο εβδομαδιαίο περιοδικό της Gazzetta dello Sport (το SportWeek) εξιλέωσε τον superstar στα μάτια των Ιταλών και όλοι ξέχασαν τις προηγούμενες δηλώσεις του και ξεκίνησαν τη χρονιά με τον καλύτερο τρόπο.

Όμως ο αγώνας δεν εξελίχθηκε καλά για τον αναβάτη της Ducati. Η εκκίνηση του δεν ήταν η αναμενόμενη και μόνο προς το τέλος της ημέρας πέρασε κάποιους αναβάτες για να τερματίσει 10ος…

Ήταν αναμενόμενο όλοι να περιμένουν τις δηλώσεις του για να δουν τι έφταιξε. Ο V. Rossi μίλησε συγκρατημένα στην ιταλική τηλεόραση, αλλά αργότερα στο site "GPone.com" της χώρας του, είπε ότι σχεδόν τέλειωσαν οι ελπίδες του για βελτίωση ότι ο F. Preziosi και η Ducati μπορούν να βρουν τη λύση για να οδηγήσει όπως θέλει την μοτοσυκλέτα του.

"Δεν είμαι μηχανικός και δεν μπορώ να βρω εγώ τη λύση στα προβλήματα", είπε ο Πολυπρωταθλητής, που τόνισε ότι κατά τη γνώμη του η Ducati δεν κάνει αυτά που εκείνος ζητά.

"Ήμουν έτοιμος να εγκαταλείψω τον αγώνα όταν με πέρασε ο H. Barbera, ήθελα να μπω στα pits και να σταμάτ τον αγώνα, η τελική θέση μου δεν είχε σημασία. Αλλά δεν το έκανα από σεβασμό προς την ομάδα μου και για να συλλέξω δεδομένα". Kαι κατέληξε: "Ούτε η 6η θέση θα ήταν ελκυστική, δεν με πείραξε που ήμουν πίσω από τον N. Hayden και τον H. Barbera, θέλω όμως η μοτοσυκλέτα, να έχει δυναμική για το podium", συμπλήρωσε ο V. Rossi και κατέληξε: "Η GP12 είναι δύσκολο να οδηγηθεί ανεξαρτήτως σε ποια πίστα βρίσκεται".

Την απογοήτευση του κόσμου στην Ιταλία εκφράζουν και τα αποτελέσματα της τηλεθέασης του πρώτου αγώνα. Συνολικά 4.830.000 άνθρωποι είδαν την κούρσα (19.46% ). Πέρυσι τον αγώνα του Qatar (τον οποίο κέρδισε ο Casey Stoner) είδαν 6.083.000 τηλεθεατές (ποσοστό 22,15% )…

Φαίνεται πως ο "γάμος" V. Rossi / Ducati αρχίζει να έχει έντονα… κύματα.και ο "doctor" είχε υποτιμήσει πόσο καλός ήταν ο Casey Stoner με την ιταλική μοτοσυκλέτα. Από την άλλη η Ducati δούλεψε και δουλεύει σκληρά για να φέρει τα updates στην GP12, όμως οι αλλαγές αργούν και μένει να δούμε εάν δουλέψουν, όταν παρουσιαστούν.

Στην άλλη πλευρά ο Valentino Rossi έχει δυνατό χαρακτήρα και επαγγελματισμό. Προσέχει πάντα πως μιλά (όταν πρόκειται για την ομάδα) και δεν εκθέτει πρόσωπα και καταστάσεις. Όμως το ξέσπασμά του αυτό μας κάνει να πιστεύουμε πως ίσως έχει χάσει την πίστη του στο project και ίσως στους αγώνες και αυτό είναι κακό.

auto.in.gr

Άβαταρ μέλους
GIORGINO
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ 27 Μάιος 2010, 22:48
Model: -
Τοποθεσία: ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ
Επικοινωνία:

Re: "Δεν μπορώ να οδηγήσω με τίποτα αυτή τη Ducati"

Δημοσίευση από GIORGINO »

ολο δεδομενα μαζευει απο την προηγουμενη χρονια. αν και τον υποστηριζω και παντα θα το κανω για μενα ειναι απαραδεκτος
...eatin'tar and gasoline
every light i see is green...

Άβαταρ μέλους
johnny
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Δευ 21 Δεκ 2009, 17:36
Model: -
Τοποθεσία: Αθήνα - Χανιά
Επικοινωνία:

Re: "Δεν μπορώ να οδηγήσω με τίποτα αυτή τη Ducati"

Δημοσίευση από johnny »

Δε ειμαι σε θεση να γνωριζω τι μπορει να φταιει κ εχει πιασει πατο ο γιατρος.
Η μοτοσυκλετα;Ο ιδιος;Ολα μαζι;
Το θεμα ειναι οτι ειναι κριμα να βλεπεις τον Rossi σε αυτα τα χαλια..
Να ξεκιναει απο την pole position τελευταιος κ μετα οι crt..
Και χωρις να θελω να μειωσω το ταλεντο των αλλων οδηγων,που ισως να ειναι καλυτεροι απο τον VR,θα επρεπε να τον σεβονται (οχι να τον φοβουνται..) λιγο παραπανω..
Οχι επειδη το εχει σηκωσει 9 φορες,απλα πιστευω οτι για ολους αυτους εχε διατελεσει δασκαλος και μεντορας τους..
Αυτη ειναι η αποψη μου,εγω τον Ροσι τον παω με χιλια ειτε βγει 1ος ειτε 10ος..

Άβαταρ μέλους
jskf16
Δημοσιεύσεις: 11079
Εγγραφή: Παρ 21 Σεπ 2007, 14:10
Model: -
Model year: 2012
Τοποθεσία: XANIA
Επικοινωνία:

Re: "Δεν μπορώ να οδηγήσω με τίποτα αυτή τη Ducati"

Δημοσίευση από jskf16 »

johnny έγραψε: Το θεμα ειναι οτι ειναι κριμα να βλεπεις τον Rossi σε αυτα τα χαλια..
Συμφωνω , μετα το πεσιμο του , η αυτοκρατορια rossi κατέρρευσε :( ..αν θυμαστε απο τοτε και μετα ΠΟΤΕ δε καταφερε να επανελθει!! + Tο <<διασυρμό>> που εχει φαει μεσα απο τη ducati τεχνικα απο τη μερα που πηγε σε αυτη την ομαδα.Ειναι κριμα για ενα τετοιο οδηγο να τον ταλαιπωρουν ετσι , και εαν οχι και οφειλεται ολο αυτο σε κατι αλλο ας ειχε σταματησει με αξιοπρεπεια!

Άβαταρ μέλους
tsaves
Δημοσιεύσεις: 2403
Εγγραφή: Δευ 29 Δεκ 2008, 10:05
Model: MT09
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Επικοινωνία:

Re: "Δεν μπορώ να οδηγήσω με τίποτα αυτή τη Ducati"

Δημοσίευση από tsaves »

εγω το ελεγα οτι δεν θα παει το ντουκατι απο την αρχη ,η ντουκατι θελει εναν οδηγο να πηγαινει με το ενστικτο οπως ο στονερ ο ροσσι δεν το εχει αυτο,δεν λεω μεγαλο τιμονι ο βαλε αλλα με την ντουκατι δεν το εχει,ολο οι οδηγοι της ντουκατι τον εχουν περασει τι μας λεει τωρα,να φυγει να παει αλλου κ να γυρισει ο στονερ :mrgreen: :mrgreen:
ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΙΔΕΡΑ
ΚΑΤΣΕ ΕΔΩ ΧΑΜΟΥ......
ΑPRILIA TUONO Κ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ .......
JAPAN ΜΠΛΙΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ,,,,,,,,,,,,,
Ciao, Super Sic

Άβαταρ μέλους
Vallinor
Δημοσιεύσεις: 1312
Εγγραφή: Τρί 07 Ιούλ 2009, 12:31
Model: -
Τοποθεσία: Brno
Επικοινωνία:

Re: "Δεν μπορώ να οδηγήσω με τίποτα αυτή τη Ducati"

Δημοσίευση από Vallinor »

Mε καποιους συμφωνω με καποιους οχι !!! Συμφωνω πως θα ηταν καλυτερα να ειχε σταματησει οταν ηταν στην κορυφη αλλα διαφωνω καθετα για το οτι δεν εχει ενστικτο !! Σεβασμος στον ΜΕΝΤΡΟΡΑ ολων οπως ειπατε και εσεις και μην ξεχνατε πως ο ιδιος ο Στονερ ειχε πει σε μια συνεντευξη οτι ΜΟΝΟ ο Ροσι θα μπορουσε να του κανει εκεινη την προσπεραση γιατι ηθελε χειρουργικη ακριβεια.......
Live for nothing or die for something??

Άβαταρ μέλους
duffyduck
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Παρ 07 Ιαν 2011, 17:58
Επικοινωνία:

Re: "Δεν μπορώ να οδηγήσω με τίποτα αυτή τη Ducati"

Δημοσίευση από duffyduck »

Ο Rossi είναι τελειωμένος, ακόμα κι αν επιστρέψει στη YAMAHA δεν θα μπορέσει να πάρει νίκη παρά μόνο αν οι Lorenzo Stoner Pedrosa για κάποιο λόγο εγκαταλείψουν τον αγώνα.
Η ματαιοδοξία δεν τον άφησε να εγκαταλείψει το motoGP πριν λίγα χρόνια με το κεφάλι ψηλά και τώρα το πληρώνει με μια παρατεταμένη φθορά δίνοντας μάχες με τους δευτερότριτους συναγωνιζόμενους του και με τους Stoner και Lorenzo να αδιαφορούν παντελώς για την αγωνιστική του παρουσία - ούτε καν ρόλο "ρυθμιστή" στην υπόθεση "τίτλος" δεν μπορεί να παίξει όπως ο Dovi ή ο Spies...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος duffyduck την Τετ 11 Απρ 2012, 22:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
gkcarbons
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Σάβ 09 Ιούλ 2011, 22:41
Model: FZ1
Τοποθεσία: Χίος
Επικοινωνία:

Re: "Δεν μπορώ να οδηγήσω με τίποτα αυτή τη Ducati"

Δημοσίευση από gkcarbons »

Άν έφευγε απο τους αγώνες πρίν 2 χρόνια θα έφευγε όπως ο Doohan ή ο Fogarty με το κεφάλι ψηλά και στη μνήμη μας σαν πρωταθλητής. Τώρα το μόνο που καταφέρνει,( ανεξάρτητα απο το τι φταίει) είναι ή καταστροφή του ''μύθου'' που έχει δημιουργήσει γύρω απο το όνομά του, και πραγματικά ένας οδηγός σαν το Rossi δεν αξίζει κάτι τέτοιο.
2 πραγματα ειναι απειρα στην ζωη....το συμπαν και η ανθρωπινη βλακεια,για το 1 δεν ειμαι τοσο σιγουρος.ΑΛ.ΑΙΝΣΤΑΙΝ

Άβαταρ μέλους
johnny
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Δευ 21 Δεκ 2009, 17:36
Model: -
Τοποθεσία: Αθήνα - Χανιά
Επικοινωνία:

Re: "Δεν μπορώ να οδηγήσω με τίποτα αυτή τη Ducati"

Δημοσίευση από johnny »

gkcarbons έγραψε:Άν έφευγε απο τους αγώνες πρίν 2 χρόνια θα έφευγε όπως ο Doohan ή ο Fogarty με το κεφάλι ψηλά και στη μνήμη μας σαν πρωταθλητής.
Ίσως αυτό είναι και το στοιχείο που κάνει τον Ρόσσι ξεχωριστό..Απλά συνεχίζει να κάνει αυτό που αγαπάει..

Άβαταρ μέλους
Frezas
Δημοσιεύσεις: 3848
Εγγραφή: Σάβ 02 Απρ 2005, 15:14
Model: MT09
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Επικοινωνία:

Re: "Δεν μπορώ να οδηγήσω με τίποτα αυτή τη Ducati"

Δημοσίευση από Frezas »

λιγο shumacher, θυμιζει η ιστορια με το Ροσι. Για μενα δεν εχει δικαιολογια που δε μπορει να "παει" το μηχανακι, απο τη στιγμη που με το ιδιο μοτο, ειναι μπροστα του οι teamates του.
Δε αλλαζει το γεγονος οτι ειναι μεγαλος αθλητης και προσεφερε τα μεγιστα στο sport, αλλα πρεπει να ξερεις και ποτε πρεπει να φευγεις.....τωρα τον βλεπω σε κανα WRC, και καλυτερα αυτο να κανει, παρα να ψαξει για αλλη ομαδα και να μην τα καταφερει ουτε εκει.
Τοτε ειναι που θα αμαυρώσει τη καριερα του τελειως.
show must go on....

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Tigrisss
Δημοσιεύσεις: 1485
Εγγραφή: Δευ 13 Οκτ 2008, 09:25
Επικοινωνία:

Re: "Δεν μπορώ να οδηγήσω με τίποτα αυτή τη Ducati"

Δημοσίευση από Tigrisss »

ο ανθρωπος ηθελε να κανει τη προσπάθεια του.
δεν ειμαι οπαδός του, αλλά οταν κάποιος λεει, δε μπορώ να το οδηγήσω αν μη τί άλλο, είναι τίμιος.
εχει πάρει τα πάντα ο τυπος....εδώ χειροκροτάμε άλλους διαχρονικούς οδηγούς επειδή φτανουν 37 και αγωνιζονται ακόμα, χωρίς να έχουν πάρει τιτλους....

ήθελε να πάρει ένα πρωτάθλημα με την ιταλική φίρμα, τα όνειρα δε φυλακίζονται....
Ο έξυπνος άνθρωπος αλλάζει γνώμη. Ο ηλίθιος ποτέ.

Άβαταρ μέλους
Vallinor
Δημοσιεύσεις: 1312
Εγγραφή: Τρί 07 Ιούλ 2009, 12:31
Model: -
Τοποθεσία: Brno
Επικοινωνία:

Re: "Δεν μπορώ να οδηγήσω με τίποτα αυτή τη Ducati"

Δημοσίευση από Vallinor »

Tigrako συμφωνω με τα 1000 !!!!!!!! Με καλυψες πληρως !! ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΔΕΝ ΦΥΛΑΚΙΖΟΝΤΑΙ !
Live for nothing or die for something??

Theod
Δημοσιεύσεις: 3524
Εγγραφή: Δευ 10 Ιαν 2005, 19:05
Model: -
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Επικοινωνία:

Re: "Δεν μπορώ να οδηγήσω με τίποτα αυτή τη Ducati"

Δημοσίευση από Theod »

Του το έλεγα εγώ να μεταπηδήσει στην Φ1 τότε που ήταν πρωταθλητής, αλλά δεν με άκουσε... :/abwave::)

Άβαταρ μέλους
AUDIOSLAVE
Μέλος Δ.Σ.
Δημοσιεύσεις: 1346
Εγγραφή: Τετ 24 Αύγ 2005, 14:08
Model: FZ6
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Re: "Δεν μπορώ να οδηγήσω με τίποτα αυτή τη Ducati"

Δημοσίευση από AUDIOSLAVE »

Εντονη φημολογια για αλλαγη ολου του τεχνικου τιμ της Ducati μετα τις δηλωσεις Ροσσι.
Ηδη εχει γινει προταση σε νεο τιμ να αναλαβει την εξελιξη της μοτοσικλετας:
Υπευθυνος αναρτησεων M-power
υπευθυνος εξελιξης κινητηρα Lyon
Υπευθυνος ελαστικων - δοκιμων Hariss2

Ηδη πληροφοριες λενε πως οι δυο τελευταιοι ανεβαινουν στις Σερρες για γνωριμια με τη ducati.

Ο Ροσσι δηλωσε αισιοδοξος κ ευχηθηκε να ισχυει κατι τετοιο.


:mrgreen:
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind.
Withering my intuition leaving opportunities behind.
Feed my will to feel this moment urging me to cross the line.
Reaching out to embrace whatever may come.

Άβαταρ μέλους
tsaves
Δημοσιεύσεις: 2403
Εγγραφή: Δευ 29 Δεκ 2008, 10:05
Model: MT09
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Επικοινωνία:

Re: "Δεν μπορώ να οδηγήσω με τίποτα αυτή τη Ducati"

Δημοσίευση από tsaves »

χαχαχαχαχαχαχαχαχχαα,μπραβο παιδιαααααααα
ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΣΙΔΕΡΑ
ΚΑΤΣΕ ΕΔΩ ΧΑΜΟΥ......
ΑPRILIA TUONO Κ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ .......
JAPAN ΜΠΛΙΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ,,,,,,,,,,,,,
Ciao, Super Sic

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αγωνιστικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες